• შს მინისტრის მოადგილე ავტოსაგზაო შემთხვევებში დაღუპულთა და დაშავებულთა ხსოვნის ს...
შს მინისტრის მოადგილე ავტოსაგზაო შემთხვევებში დაღუპულთა და დაშავებულთა ხსოვნის საერთაშორისო კონფერენციას დაესწრო
შს მინისტრის მოადგილე შალვა ხუციშვილი სასტუმრო „რედისონ ბლუ ივერია“-ში ავტოსაგზაო შემთხვევებში დაღუპულთა და დაშავებულთა ხსოვნის საერთაშორისო კონფერენციას დაესწრო. კონფერენციაში ასევე მონაწილეობდნენ გაეროს წარმომადგენლობის ხელმძღვანელი შომბი შარფი, აშშ-ის საელჩოს საზოგადოებრივ საქმეთა განყოფილების უფროსი კორტნი ოსტრიანი, შვეიცარიის ელჩი საქართველოში ფლორიან გუბლერი, თბილისის მერი დავით ნარმანია და სხვადასხვა უწყების წარმომადგენლები. შს მინისტრის მოადგილემ დამსწრე სტუმრებს სიტყვით მიმართა.
აღნიშნული ღონისძიების ორგანიზატორები არიან: გაეროს წარმომადგენლობა საქართველოში, ამერიკის შეერთებული შტატების საელჩო საქართველოში და ორგანიზაცია „საქართველოს ალიანსი უსაფრთხო გზებისათვის.“
ღონისძიების მიზანია საზოგადოებისა და ხელისუფლების ინფორმირება საგზაო მოძრაობის მონაწილეთა უსაფრთხოებასთან დაკავშირებით არსებულ პრობლემებზე და მათი გადაჭრის გზებზე მსჯელობა. ასევე, არსებული საერთაშორისო გამოცდილების გაზიარება და საზოგადოების სხვადასხვა სექტორის მობილიზება, რათა ამ მიმართულებით ქმედითი ნაბიჯები გადაიდგას და ავტოკატასტროფით გამოწვეული ფატალური შედეგების თავიდან აცილება ერთობლივი ძალისხმევით განხორციელდეს.
ღონისძიებაზე საგზაო შემთხვევების დროს დაღუპულთა ხსოვნისადმი მიძღვნილი ვიდეო რგოლის პრეზენტაციაც მოეწყო.

• Deputy Minister of Internal Affairs attended the conference dedicated to remembr...
Deputy Minister of Internal Affairs attended the conference dedicated to remembrance of road traffic victims
Deputy Minister of Internal Affairs Shalva Khutsishvili attended the conference at “Radisson Blu Iveria” dedicated to remembrance of road traffic victims. Representatives of the United Nations also participated in the conference, as well as Florian Gubler Ambassador of Switzerland, Head of Public Relations Section at the US Embassy, Major of Tbilisi Davit Narmania and representatives from various state agencies. Deputy Minister addressed the audience with a speech.
The event was organized by: United Nations mission to Georgia, US Embassy and “Georgia Alliance for Safe Roads” organization.
The event was aimed at informing public on the safety of the traffic participants and their solutions. The meeting was also focused on sharing international experience and mobilization of the various sectors of the society to take active steps for preventing lethal results during car accidents.
At the meeting video dedicated to the persons killed as a result of car accidents was also presented.