• შს მინისტრის მოადგილე ლევან იზორია მიგრაციის საერთაშორისო ორგანიზაციის (IOM) გენ...
შს მინისტრის მოადგილე ლევან იზორია მიგრაციის საერთაშორისო ორგანიზაციის (IOM) გენერალური დირექტორის მოადგილეს შეხვდა
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე ლევან იზორია მიგრაციის საერთაშორისო ორგანიზაციის მისიის ხელმძღვანელ ილიანა დერილოვას და IOM-ის გენერალური დირექტორის მოადგილე ლორა ტომპსონს შეხვდა.
მხარეებმა შინაგან საქმეთა სამინისტროს და მიგრაციის საერთაშორისო ორგანიზაციის ურთიერთთანამშრომლობის საკითხები, მიმდინარე და სამომავლო პროექტები, შსს-ს მიერ არალეგალური მიგრაციის წინააღმდეგ ბრძოლის კუთხით განხორციელებული და დაგეგმილი ღონისძიებები განიხილეს. მინისტრის მოადგილე სტუმრებს მიგრაციის მშენებარე ცენტრის შესახებ ესაუბრა, რომლის მშენებლობა სექტემბრისთვის უნდა დასრულდეს.
მიგრაციის საერთაშორისო ორგანიზაცია აქტიურ დახმარებას უწევს შინაგან საქმეთა სამინისტროს საზღვრის მართვის, არალეგალური მიგრაციისა და ადამიანებით ვაჭრობის წინააღმდეგ ბრძოლის სფეროში შესაძლებლობების განვითარებისა და კვალიფიკაციის ამაღლების საკითხებში.

• Deputy Minister of Internal Affairs held meeting with the head of International ...
Deputy Minister of Internal Affairs held meeting with the head of International Organization for Migration
Deputy Minister of Internal Affairs Levan Izoria held meeting with the head of International Organization for Migration (IOM) Liliana Derilova and her deputy Lora Tompson.
Sides discussed issues connected with co-operation between the Ministry of Internal Affairs and IOM, future and ongoing projects as well as ongoing and scheduled activities in the field of the fight against illegal migration. Deputy Minister also reviewed the construction process of the Migration Center which will be completed in September of the current year.
IOM is providing support to the Ministry in border management and in the field of capacity building and boosting qualification in the fight against trafficking and illegal migration.