• შს მინისტრის მოადგილე პროგრამის „ქალთა ლიდერობის განვითარება“ - გახსნას დაესწრო
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე არჩილ თალაკვაძე საქართველოში ამერიკის შეერთებული შტატების ელჩის მოადგილესთან, ნიკოლას ბერლინერთან ერთად სასტუმრო „რედისონ ბლუ ივერიაში“ აშშ-ს სახელმწიფო ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ ორგანოებთან ურთიერთობების საერთაშორისო ბიუროს (INL) მიერ ორგანიზებული სასწავლო პროგრამის - „ქალთა ლიდერობის განვითარება“ - გახსნას დაესწრო და მონაწილეებს სიტყვით მიმართა.
პროგრამაში, რომელიც 26-30 ოქტომბერს ჩატარდება, სხვადასხვა რეგიონიდან შს სამინისტროს რამდენიმე დანაყოფის 15 ქალი პოლიციელი მონაწილეობს. კურსი მიზნად ისახავს მონაწილეთათვის გუნდური მუშაობის, გადაწყვეტილების მიღების, კომუნიკაციის, სწავლებისა და ლიდერობის უნარ-ჩვევების განვითარებას.

• Deputy Minister of Internal Affairs attended the opening of “Developing Women’s ...
Deputy Minister of Internal Affairs attended the opening of “Developing Women’s Leadership” training
Deputy Minister of Internal Affairs Archil Talakvadze along with United States Charge d’Affaires Nicholas Berliner attended the opening of the training “Developing Women’s Leadership” at “Radisson Blu Iveria” hotel which is organized by Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL). Deputy Minister addressed the gathered guests with a speech.
Program which will be held on 26-30 October involves 15 female police officers from several regional units of the Ministry of Internal Affairs. The course aims to provide participants with team work and to develop decision making, communication, teaching and leadership skills.