• შს მინისტრის მოადგილე ქალთა წინააღმდეგ მიმართული ძალადობის პრევენციისა და აღმოფხ...
შს მინისტრის მოადგილე ქალთა წინააღმდეგ მიმართული ძალადობის პრევენციისა და აღმოფხვრისათვის კახეთში გამართულ ღონისძიებებს დაესწრო
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე ლევან იზორია თელავში, არასამთავრობო ორგანიზაცია „ქალთა საინფორმაციო ცენტრი“-ს მიერ განხორციელებული პროექტის - „თემთა მობილიზება საგანმანათლებლო, კულტურული და სპორტული ღონისძიებების გზით ქალთა წინააღმდეგ მიმართული ძალადობის პრევენციისა და აღმოფხვრისათვის“ ფარგლებში გამართულ ტრენინგს დაესწრო. ტრენინგი კახეთის რეგიონული განვითარების ფონდთან პარტნიორობით 20-22 ოქტომბერს ჩატარდა.
ტრენინგზე საუბარი შეეხო ძალადობის პრევენციისას სამართალდამცავი ჯგუფების როლს, ოჯახში ძალადობის შესახებ მოქმედ კანონმდებლობას და არსებულ პრობლემებს. შს მინისტრის მოადგილე ლევან იზორიამ და ქალთა საინფორმაციო ცენტრის ხელმძღვანელმა ელენე რუსეცკაიამ ტრენინგის მონაწილეებს სერთიფიკატები გადასცეს.
პროექტის მიზანია ქალთა წინააღმდეგ მიმართულ ძალადობასთან დაკავშირებული პრობლემატიკის შესახებ პანკისის ხეობის მოსახლეობის, ადგილობრივი ეთნიკური, რელიგიური უმცირესობების და ლტოლვილების ცნობიერების ამაღლება.
ღონისძიებაში მონაწილეობა მიიღეს შსს-ს ახმეტის რაიონული სამმართველოს, საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის კახეთის მთავარი სამმართველოს და სხვადასხვა ძალოვანი უწყების თანამშრომლებმა.

• Levan Izoria attended training in Kakheti region on prevention and eradication o...
Levan Izoria attended training in Kakheti region on prevention and eradication of violance against women
Deputy Minister of Internal Affairs Levan Izoria attended training within the frames of one of the projects of “Women’s Information Center” which is funded by the European Union. The training was held on 20-22 October and co-organized by “Kakheti Regional Development Fund”.
At the training the role of law enforcement units in prevention of violence, acting legislation on domestic violence and existing problems in this regard were discussed. Training participants were granted relevant certificates by Deputy Minister Levan Izoria and head of “Women’s Information Center” Elene Rusetskaia.
Project is aimed at raising awareness in connection with problems related to the violence against women among population of Pankisi gorge, local religion minorities and refugees.
In the mentioned training officers of Akhmeta police division, Kakheti main division of Patrol Police Department and other representatives of the law enforcement agencies took part.