• შს მინისტრის მოადგილემ ძალადობის პრევენციის ეროვნულ სტრატეგიასთან დაკავშირებით გ...
შს მინისტრის მოადგილემ ძალადობის პრევენციის ეროვნულ სტრატეგიასთან დაკავშირებით გამართულ საკონსულტაციო შეხვედრაში მიიღო მონაწილეობა
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე ლევან იზორიამ ძალადობის პრევენციის ეროვნული სტრატეგიის სამუშაო ვარიანტთან დაკავშირებით გამართულ საკონსულტაციო შეხვედრაში მიიღო მონაწილეობა. შეხვედრის მონაწილეებმა ძალადობის პრევენციის სტრატეგიის სამუშაო დოკუმენტი განიხილეს.
ღონისძიება ადამიანის უფლებებისა და გენდერული თანასწორობის საკითხებში პრემიერ-მინისტრის თანაშემწე სოფიო ჯაფარიძემ და გაერო-ს ქალთა ორგანიზაციის წარმომადგენელმა საქართველოში ერიკა კვაპილოვამ გახსნეს. ლევან იზორიამ დამსწრე საზოგადოებას ძალადობის პრევენციის ეროვნული სტრატეგიის სამუშაო ვარიანტი წარუდგინა. სტრატეგიის სამუშაო ვარიანტის წარდგენის შემდეგ დისკუსია გაიმართა.
ძალადობის პრევენციის სამუშაო დოკუმენტის განხილვაში მონაწილეობა მიიღეს პარლამენტის წევრებმა, აკადემიური წრეების, გაერო-ს სააგენტოების, საერთაშორისო და არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლებმა.
შეხვედრა საქართველოს პრემიერ-მინისტრის აპარატისა და შინაგან საქმეთა სამინისტროს ინიციატივით, გაერო-ს ქალთა ორგანიზაციის ტექნიკური მხარდაჭერით გაიმართა.

• Deputy Minister of Internal Affairs took part in consultative meeting held in co...
Deputy Minister of Internal Affairs took part in consultative meeting held in connection with the national strategy draft on prevention of violence
Deputy Minister of Internal Affairs Levan Izoria took part in consultative meeting held in connection with the national strategy draft on prevention of violence. Participants of the meeting discussed draft on prevention of violence.
The event was opened by Sopio Japaridze- Assistant to the Prime Minister in the Human Rights and Gender Equality affairs and Erika Kvapilova- representative of UN Women organization. Levan Izoria introduced national strategy draft on prevention of violence to participants of the meeting and held discussion afterwards.
In the discussion of national strategy draft on prevention of violence, members of parliament, representatives of academic society, UN agencies, international and non-governmental organizations took part.
The meeting was held under the initiative of the Prime Minister’s administration and Ministry of Internal Affairs with technical support of the UN Women organization.