• შს მინისტრის მოადგილემ შსს-ს აკადემიის სამაგისტრო პროგრამა წარადგინა
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე ლევან იზორიამ მედიის წარმომადგენლებს შსს-ს აკადემიის „საპოლიციო რეგულირების სამართლის“ სამაგისტრო პროგრამა წარუდგინა და მათ აღნიშნული სამაგისტრო პროგრამის მნიშვნელობა და მიზანი გააცნო. აკადემიის „საპოლიციო რეგულირების სამართლის“ სამაგისტრო პროგრამას საქართველოში ანალოგი არ გააჩნია, რადგან ორიენტირებულია სამართალდარღვევათა პრევენციაზე.
შს მინისტრის მოადგილემ „საპოლიციო რეგულირების სამართლის“ სამაგისტრო პროგრამის წარდგენისას განაცხადა, რომ აკადემიას მიენიჭა უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულების სტატუსი და „საპოლიციო რეგულირების სამართლის“ სამაგისტრო პროგრამის განხორციელება მიმდინარე წლის ოქტომბრიდან დაიწყება. აღნიშნული პროგრამა უფასოა და მასზე ის სტუდენტები მიიღებიან, რომელთაც აქვთ სამართლის ბაკალავრის დიპლომი და გავლილი აქვთ საერთო სამაგისტრო გამოცდა.
„საპოლიციო რეგულირების სამართლის“ სამაგისტრო პროგრამის მიზანია მოამზადოს საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს შესაბამისი დანაყოფებისათვის საშუალო მენეჯერულ პოზიციებზე სათანადო უნარებითა და ცოდნით აღჭურვილი საპოლიციო ფუნქციების განმახორციელებელი, აკადემიური განათლების მქონე თანამშრომლები, რომლებიც იქნებიან კანონის უზენაესობის, დემოკრატიული და ჰუმანური ღირებულებების მატარებელნი.
შს მინისტრის მოადგილემ ყურადღება გაამახვილა ასევე იმაზეც, რომ სამართლის ბაკალავრებს, რომლებიც შსს-ს აკადემიაში უფასო სამაგისტრო ორწლიან პროგრამას გაივლიან, სამართალდამცავ სტრუქტურებში დასაქმების რეალური პერსპექტივაც ექნებათ. შსს-ს აკადემიაში სამაგისტრო პროგრამის წლევანდელ კურსზე განცხადებების მიღება 18 სექტემბრამდე გაგრძელდება.
შს მინისტრის მოადგილის მიერ სამაგისტრო პროგრამის წარდგენის დასრულების შემდეგ აკადემიის რექტორმა ნუკრი გელაშვილმა ჟურნალისტებისთვის ტური გამართა, რომლის დროსაც მათ შს აკადემიის ინფრასტრუქტურა – საკონფერენციო დარბაზი, სასწავლო და ფიზიკური მომზადების ოთახები, ბიბლიოთეკა, იმიტირებული სასამართლო დარბაზი, იმიტირებული სასაზღვრო გამშვები პუნქტი, რეალური და იმიტირებული ტირები დაათვალიერეს.

Deputy Minister of Internal Affairs Levan Izoria presented “Police Regulation Justice” - master’s program to the media representatives and familiarized them with the importance and aim of the mentioned program. The mentioned program is an unprecedented in Georgia which is oriented on the prevention of violations.
During presentation Deputy Minister of Internal Affairs stated that Academy received status of high educational facility and added that master’s program will start on fall of the current year. The program is out of any charges. Persons willing to undergo the mentioned program should own bachelor’s diploma in law and who have already passed exam for master’s program.
“Police Regulation Justice” is aimed at training persons with academic education for being employed at the Ministry of Internal Affairs with relevant skills and knowledge in order to operate relevantly and preserve the supremacy of law, democratic and human values.
Deputy Minister has underlined that students with bachelor’s diploma will undergo 2 year master’s program at police academy and have a real perspective to be employed at the Ministry of Internal Affairs. Admissions for the master’s program will last till 18 September of the current year.
After the presentation of the master’s program representatives of the academy hosted journalists at the academy, during the tour journalists viewed the imitated shooting range, classes, gym, and academy infrastructure-conference hall, library, mock jury court and etc.