• შს მინისტრმა „წლის სპორტსმენი“ დააჯილდოვა
ახალ სპორტის სასახლეში გამართულ „წლის სპორტსმენის“ დაჯილდოების საზეიმო ცერემონიას საქართველოს პრემიერ-მინისტრი გიორგი კვირიკაშვილი შს მინისტრ გიორგი მღებრიშვილთან და მთავრობის წევრებთან ერთად დაესწრო.
გიორგი მღებრიშვილმა შინაგან საქმეთა სამინისტროს სპორტული კლუბის „მია ფორსის“ წარმომადგენელს დათა ქაჯაიას განსაკუთრებული დამსახურებისთვის სპეციალური ჯილდო გადასცა.
დათა ქაჯაია პირველი ქართველი სპორტსმენია, რომელმაც 2015 წელს საქართველოს სახელით ევროპის ჩემპიონატზე ძარიანი ავტომობილებით რბოლაში იასპარეზა და ჩემპიონის ტიტული მოიპოვა.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო აგრძელებს სპორტის განვითარებისა და ცხოვრების ჯანსაღი წესის დამკვიდრების აქტიურ მხარდაჭერას, რისი ნათელი მაგალითიც სამინისტროს სპორტული კლუბების წარმატებებია საერთაშორისო ასპარეზზე.
სპორტული კლუბი „მია ფორსი“ შსს-ს მომსახურების სააგენტოს ბაზაზე უკვე რამდენიმე წელია არსებობს. კლუბის წევრები სპორტის სხვადასხვა სახეობაში საქართველოსა და მსოფლიოს არაერთგზის ჩემპიონები არიან.

• Minister awarded “Sportsman of the Year”
At the new sports palace event dedicated to the “Sportsman of the Year” was held which was attended by the Prime Minister of Georgia Giorgi Kvirikashvili, Minister of Internal Affairs Giorgi Mgebrishvili and other members of the government.
Giorgi Mgebrishvii awarded member of “MIA Force” club Data Kajaia with prize for special merits.
Data Kajaia is the first Georgian sportsman to participate in the race of the Europe Championship 2015 earning champion’s title.
Ministry of Internal Affairs continues its contribution in sport and promotion of the healthy lifestyle, the example of which is the successful participation on the international arena.
“MIA Force” sport club was founded several years ago on the basis of the Service Agency and is still operational.