შს მინისტრმა გიორგი გახარიამ მოადგილეები დანიშნა
კახაბერ საბანაძე საერთაშორისო სამართლისა და საერთაშორისო ურთიერთობების დოქტორანტია. 2017 წლის მაისიდან იგი სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის კონტრტერორისტული ცენტრის უფროსის მოადგილის თანამდებობაზე მუშაობდა. 2015-2017 წლებში კახაბერ საბანაძე სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის სახელმწიფო უსაფრთხოების დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილე იყო. 2008-2010 წლებში მუშაობდა საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს სამხედრო დაზვერვის დეპარტამენტის უფროსის პირველი მოადგილის თანამდებობაზე. 2006-2008 წლებში იყო საქართველოს საგარეო დაზვერვის სპეციალური სამსახურის ოპერატიული სამმართველოს უფროსი და ამავე სამსახურის ოპერატიული დეპარტამენტის უფროსის მოადგილე; 2004-2006 წლებში - საქართველოს შსს-ს კონტრტერორისტული დეპარტამენტის საერთაშორისო ტერორიზმთან ბრძოლის განყოფილების უფროსის მოადგილე.
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილის თანამდებობაზე ნინო ჯავახაძე დაინიშნა. იგი ეკონომიკის მაგისტრია. 2013-2015 წლებში ნინო ჯავახაძე იყო საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტროს ვაჭრობის მსოფლიო ორგანიზაციასთან ურთიერთობისა და სავაჭრო მოლაპარაკებების სამმართველოს უფროსი, ეკონომიკური საბჭოს აპარატის ეკონომიკური განვითარების სამსახურის უფროსი და ეკონომიკური საბჭოს მდივნის მოადგილე, ასევე, საქართველო-ევროკავშირის ასოცირების შეთანხმების მომლაპარაკებელი ჯგუფის წევრი. 2016 წლის ნოემბრიდან ნინო ჯავახაძე საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრის მოადგილის თანამდებობას იკავებდა.
ნინო ჯავახაძე შინაგან საქმეთა სამინისტროში უხელმძღვანელებს საერთაშორისო ურთიერთობების, რეფორმებისა და განვითარების, სტრატეგიული კომუნიკაციების, საზოგადოებასთან ურთიერთობის მიმართულებებს და შსს-ს აკადემიას.
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილის თანამდებობაზე მუშაობას განაგრძობს მერაბ მალანია. იგი პროფესიით სამართალმცოდნეა და შსს-ში მუშაობის მრავალწლიანი გამოცდილება აქვს. 2015 წელს მერაბ მალანია იკავებდა შსს-ს მიგრაციის დეპარტამენტის დირექტორის, ასევე, შსს-ს სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის დირექტორის თანამდებობას. 2016 წლიდან იგი შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილეა.
მერაბ მალანია უწყებაში განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტს, ობიექტების დაცვის დეპარტამენტს, სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტს, მიგრაციის დეპარტამენტს და საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს კურირებს.

Minister of Internal Affairs has appointed his Deputies
Kakhaber Sabanadze holds doctor’s degree in international law and international relations. From May 17 of 2017 he was employed as the deputy head of the counter-terrorist center under the State Security Agency. In 2015-2017 Kakhaber Sabanadze was the Deputy Director of Security Department of the State Security Service. In 2008-2010 he was employed as the First Deputy Director of military intelligence under the Ministry of Defense of Georgia. In 2006-2008 Kakhaber Sabanadze was the head of the operative division of Foreign Intelligence Special Service and Deputy Director of the Operative Department. In 2004-2006 – Mr. Sabanadze was the Deputy Head of the Unit Against the fight with International Terrorism under MIA Counter Terrorist Department.
Nino Javakhadze was appointed as the Deputy Minister of Internal Affairs. She holds Master’s degree in Economics. In 2013-2015 Nino Javakhadze was the head of the unit responsible for the relations with International Trade Organization and trade negotiations under the Ministry of Economy and Sustainable Development of Georgia, head of Economic Development Service under the Economic Council and Deputy Secretary of the Economic Council as well as member of the negotiation group of the EU-Georgia Association Agreement. From November of 2016, Nino Javakhadze was employed as the Deputy Minister of Economy.
Nino Javakhadze will lead the International Relations, Reforms and Development, Strategic Communications and Public Relations Directions as well as the Academy of the Ministry of Internal Affairs.
Merab Malania continues to work as the Deputy Minister of Internal Affairs. He has many years of working experience at the Ministry of Internal Affairs. In 2015 Merab Malania was appointed as the Director of MIA Migration Department, Director of Special Tasks Department under Special and Emergency Measures center of MIA. In 2016, Merab Malania was appointed as the Deputy Minister of Internal Affairs.
Merab Malania will lead the directions of Special Tasks Department, Department for the protection of Strategic Pipelines, Department for the Protection of the Objects, Migration Department and Emergency Situations Agency.