• შს მინისტრმა სამართალდაცვით სფეროში საქართველოში აკრედიტებულ საზღვარგარეთის სახე...
შს მინისტრმა სამართალდაცვით სფეროში საქართველოში აკრედიტებულ საზღვარგარეთის სახელმწიფოების წარმომადგენლებთან შეხვედრა გამართა
საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრმა ალექსანდრე ჭიკაიძემ სამართალდაცვით სფეროში საქართველოში აკრედიტებულ საზღვარგარეთის სახელმწიფოების წარმომადგენლებთან შეხვედრა გამართა. შეხვედრას ესწრებოდნენ შსს-ს ადმინისტრაციის უფროსი ზურაბ ზუბადალაშვილი, ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის უფროსი ივანე პაპიაშვილი, საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის უფროსი შალვა კვინიხიძე და ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის საზღვარგარეთის ქვეყნებში შსს-ს წარმომადგენლების - პოლიციის მეკავშირე ოფიცრების მთავარი სამმართველოს ხელმძღვანელი პირები.
შეხვედრას ასევე ესწრებოდნენ ავსტრიის რესპუბლიკის, უკრაინის, საფრანგეთის რესპუბლიკის, ევროკავშირის, აშშ-ს, თურქეთის რესპუბლიკის, გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის, სომხეთის რესპუბლიკის, ბელგიის სამეფოს, აზერბაიჯანის რესპუბლიკის და ნიდერლანდების სამეფოს წარმომადგენლები.
შეხვედრას ორგანიზება გაუწია შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტმა, რამდენადაც იგი ოპერატიული კუთხით კოორდინირებას უწევს სამართალდაცვით სფეროში საქართველოში აკრედიტებულ, საზღვარგარეთის სახელმწიფოების პოლიციის და უსაფრთხოების ატაშეებსა და მეკავშირე ოფიცრებს. გარდა ამისა, 2013 წლის 4 ოქტომბრის „სამართალდაცვით სფეროში საერთაშორისო თანამშრომლობის შესახებ“ საქართველოს კანონის შესაბამისად, შსს-მ აიღო ვალდებულება პერიოდულად გამართოს პოლიციის და უსაფრთხოების ატაშეების – მეკავშირე ოფიცრების ფორუმი.

• Minister of Internal Affairs held meeting with representatives of foreign law en...
Minister of Internal Affairs held meeting with representatives of foreign law enforcing sphere accredited in Georgia
Minister of Internal Affairs Aleksandre Tchikaidze held meeting with representatives of foreign law enforcing sphere accredited in Georgia. The meeting was attended by the Head of MIA Administration Zurab Zubadalashvili, head of Central Criminal Police Department Ivane Papiashvili, and head of International Relations Department Shalva Kvinikhidze and leadership of liaison officers division of Central Criminal Police Department.
Meeting was also attended by representatives of Austria Republic, Ukraine, France, United States, European Union, Turkey, Germany, Armenia, Belgium, Azerbaijan and Kingdom of Netherlands.
Meeting was organized by MIA Central Criminal Police Department, since the mentioned department coordinates with liaison officers of foreign law enforcing agencies accredited in Georgia. It is also notable that on October 4, 2013 Ministry of Internal Affairs took responsibility in accordance with “Agreement on International Co-operation in the Law Enforcing Sphere” to hold forums occasionally for foreign Security and Police Attaches.