• შს მინისტრმა სპეციალური ოპერაციების დეპარტამენტის ახალი სასროლეთი მოინახულა
შინაგან საქმეთა მინისტრმა ალექსანდრე ჭიკაიძემ სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის სპეციალური ოპერაციების დეპარტამენტის პირადი შემადგენლობის წვრთნებისთვის გაკეთებული ახალი სასროლეთი დაათვალიერა. თანამედროვე სტანდარტებით მოწყობილი სასროლეთი და განახლებული შეიარაღება გააუმჯობესებს და აამაღლებს შსს-ს სპეციალური ოპერაციების დეპარტამენტის პირადი შემადგენლობის პროფესიონალურ დონეს. მინისტრთან ერთად ღონისძიებას შსს-ს სხვა წარმომადგენლები, პარლამენტის წევრები და თავდაცვის მინისტრი ირაკლი ალასანია დაესწრნენ.
კონტრტერორისტული ოპერაციების სამმართველოს თანამშრომლებმა სასროლეთზე საჩვენებელი ტაქტიკური წვრთნები მოაწყვეს. სამიზნეების ახალი სისტემა სრულად კომპიუტერიზებულია და ოპერატორის მიერ მართვის პულტით პროგრამულად იმართება. აღნიშნული სისტემა მოიერიშეთათვის მრავალფუნქციური ვარჯიშების საშუალებას იძლევა და ხელს უწყობს საბრძოლო უნარ-ჩვევების განვითარებას. მებრძოლებმა ახალ სასროლეთზე წვრთნების შემდეგ, პისტოლეტითა და ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღით სროლის სხვადასხვა ტაქტიკური ელემენტი წარმოადგინეს.
სპეციალური ოპერაციების დეპარტამენტის ანტიტერორისტულმა დანაყოფმა ტერორისტების დაკავებისა და გაუვნებელყოფის სიმულაციური, სპეციალური ღონისძიება ჩაატარა, სადაც მებრძოლებმა სტუმრებს პროფესიული მომზადების მაღალი დონე უჩვენეს. მინისტრმა სტუმრებს ცენტრის ტერიტორია და ახალი ინფრასტრუქტურა დაათვალიერებინა.

• Minister of Internal Affairs visited the shooting range of Special Operations De...
Minister of Internal Affairs Aleksandre Tchikaidze visited newly constructed shooting range for the personnel of Special Operations Department of Special and Emergency Measures Center. Shooting range which was constructed according to contemporary standards and renewed arsenal will improve the level of professionalism of Special Operations Center personnel. Along with the Minister the event was also attended by other representatives of MIA, members of Parliament and Defense Minister Irakli Alasania.
Officers of Counter-terrorist Operations Division presented the demonstrative trainings at the newly constructed shooting range. Target system is completely computerized and managed by the operator and special program. The mentioned system enables personnel to undergo various exercises and helps to boost combat skills. After the trainings fighters presented various tactics of shooting from pistol and automatic weapon.
Counter-terrorist unit has also presented simulation training on detention of terrorists and neutralization by means of which managed to demonstrate high level of professionalism. Minister and guests viewed territory of the center as well as infrastructure.