• შს მინისტრმა თანამშრომელ ქალბატონებს 8 მარტი პირადად მიულოცა
შინაგან საქმეთა მინისტრმა ალექსანდრე ჭიკაიძემ თანამშრომელ ქალბატონებს ქალთა საერთაშორისო დღე პირადად მიულოცა. მინისტრმა სამსახურებრივი მოვალეობის სანიმუშოდ შესრულებისთვის სამინისტროს 54 თანამშრომელი ქალბატონი, საქართველოს სხვადასხვა რეგიონიდან, მადლობის სიგელებით დააჯილდოვა.
დღესვე, შს მინისტრის სახელით, შსს-ს სხვადასხვა ქვედანაყოფის 213 თანამშრომელ ქალბატონს სამსახურებრივი მოვალეობის სანიმუშოდ შესრულებისთვის მადლობის სიგელი გაეგზავნა.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო ორივე სქესის პირთათვის დასაქმების თანაბარ ხელმისაწვდომობას უზრუნველყოფს. ქალი პოლიციელის როლი განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია არასრულწლოვნების მიერ ჩადენილ დანაშაულებზე, ოჯახური ძალადობის ფაქტებსა და ტრეფიკინგის საქმეებზე მუშაობისას. უახლოეს პერიოდში შს სამინისტროში დასაქმებულ ქალთა რაოდენობის გაზრდა 20%-მდე იგეგმება.
შინაგან საქმეთა სამინისტროში ქალთა საერთაშორისო დღე 8 მარტი პირველად 2013 წელს აღინიშნა და შს ყოფილი მინისტრ ირაკლი ღარიბაშვილის ინიციატივით ტრადიციად დამკვიდრდა.

Minister of Internal Affairs Aleksandre Tchikaidze will personally congratulate female employees of the ministry of Internal Affairs with women’s international day. For outstanding service Minister of Internal Affairs will award 54 female MIA employees with certificates of gratitude.
Under the initiative of the Minister additionally 213 female workers of the Ministry of Internal Affairs received certificates of gratitude for outstanding fulfillment of the undertaken duties.
Ministry of Internal Affairs provides equal conditions of employment, both for men and women. Role of female police officer is especially important while investigating juvenile crime cases, domestic violence and trafficking. In the nearest future Ministry plans to increase the number of female workers up to 20%.
Women’s International Day was marked in 2013 for the first time and became a tradition under the initiative of the former Minister of Internal Affairs, Irakli Gharibashvili.