• შს სამინისტრო ძალადობის წინააღმდეგ ბრძოლის კამპანიას აგრძელებს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლებმა, სოციალური კამპანიის - „ძალა ნდობას“ - ფარგლებში, თბილისის კლასიკურ გიმნაზიაში, უფროსკლასელ მოსწავლეებს ძალადობის წინააღმდეგ ბრძოლის თემაზე ინტერაქტიულ-შემეცნებითი გაკვეთილი ჩაუტარეს. შეხვედრაში განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მანდატურის სამსახურის წარმომადგენლებიც მონაწილეობდნენ.
შეხვედრის მიზანი იყო ძალადობის სხვადასხვა ფორმის და მისი პრევენციის შესახებ მოსწავლეების ცნობიერების ამაღლება.
შსს-ს საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის პროექტების მართვის სამმართველოს უფროსმა მაკა ფერაძემ მოზარდებს ძალადობის სხვადასხვა ფორმის, მათ შორის, ბულინგის შესახებ დეტალური ინფორმაცია მიაწოდა და სამინისტროს მიერ ოჯახში ძალადობის წინააღმდეგ ბრძოლისა და პრევენციის მიმართულებით განხორციელებულ პროექტებზე ესაუბრა. მან განსაკუთრებული ყურადღება, ძალადობის პრევენციის მიზნით, პოლიციასთან თანამშრომლობის მნიშვნელობაზე გაამახვილა. შეხვედრაზე მოსწავლეებს აღნიშნულ დანაშაულთან დაკავშირებით შსს-ს მიერ საზოგადოებისთვის შეთავაზებული სერვისებიც გააცნეს.
შეხვედრა კითხვა-პასუხის რეჟიმში გაგრძელდა. უფროსკლასელთა შეკითხვებს შინაგან საქმეთა სამინისტროსა და განათლების და მეცნიერების სამინისტროს თანამშრომლებმა ამომწურავი პასუხები გასცეს.
შს სამინისტრო სოციალურ კამპანიას - „ძალა ნდობას“ ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული პროექტის - „საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ხელშეწყობა ოჯახში ძალადობის წინააღმდეგ ბრძოლაში“ ფარგლებში, მთელი საქართველოს მასშტაბით ახორციელებს. მისი მიზანია ოჯახში ძალადობის პრევენციის ხელშეწყობა და აღნიშნული დანაშაულის წინააღმდეგ ქვეყანაში მოქმედი სამართლებრივი მექანიზმების, სახელმწიფო და სხვა არსებული სერვისების შესახებ მოსახლეობის ცნობიერების ამაღლება.

• MIA continues campaign against violence
Representatives of the Ministry of Internal Affairs, within the frames of “Power to Trust” social campaign held educational lesson to the pupils of senior class of the First Classical Gymnasium on the topic of the fight against violence.
The aim of the meeting was to raise the awareness among pupils on various forms of violence and prevention mechanisms.
During the lesson Maka Peradze head of project management division of MIA International Relations Department discussed various forms of violence including bulling and provided pupils with detailed information on the mentioned matter, reviewed projects implemented against the domestic violence and its prevention. She made special emphasis on the importance of cooperation with police with the aim of crime prevention. In connection with the mentioned crime pupils also got acquainted with services offered by the Ministry of Internal Affairs in this regard.
The meeting continued in Q&A format. Representative of the Ministry of Internal Affairs and Ministry of Education and Science provided comprehensive answers to all questions.
The campaign is implemented all across the country within the frames of the EU-funded project “Facilitation of MIA in the Fight against Domestic Violence”. The campaign is aimed to promote the prevention of domestic violence and raise the awareness of people on existing legal mechanisms, state and other services against the mentioned crime.