• შს სამინისტროს წარმომადგენლებმა კარატეს მსოფლიო საკლუბო ჩემპიონატში წარმატებით ი...
შსს-ს წარმომადგენლებმა კოსოვოს ქალაქ პრიშტინაში 4-6 აპრილს გამართულ კარატეს მსოფლიო საკლუბო ჩემპიონატში მიიღეს მონაწილეობა. შს სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფის სპორტსმენებმა იასპარეზეს როგორც ინდივიდუალურ, ისე გუნდურ შეჯიბრში. სამინისტრო ჩემპიონატზე სამი სპორტსმენით დაკომპლექტებული ნაკრებით წარსდგა, რომლის შემადგენლობაში არიან: კობა ცერცვაძე, ლევან ლომიძე და ალექსანდრე ჟამურაშვილი. საერთაშორისო ჩემპიონატი ყოველწლიურად ტარდება. წელს მასში 30-ზე მეტი ქვეყნის პროფესიონალი კარატისტები მონაწილეობდნენ.
საქართველოს ნაკრებმა, დაძაბული ორთაბრძოლების მიუხედავად, მნიშვნელოვან წარმატებებს მიაღწია. ქართველი სპორტსმენები მასპინძელი ქვეყნის გუნდს ფინალში შეებრძოლნენ და გუნდურ ჩათვლაში მესამე ადგილი, ხოლო ინდივიდუალურ შეჯიბრში საპრიზო ადგილები დაიკავეს. კობა ცერცვაძემ ოქროს, ლევან ლომიძემ და ალექსანდრე ჟამურაშვილმა კი ბრინჯაოს მედლები მოიპოვეს.

• MIA representative participated in world club championship in Karate
MIA representatives participated in world championship in Karate which was held on April 4-6 in Pristina Kosovo. Sportsmen from various police units participated in championship and met other sportsmen in individual and team contests. Georgian Karate team from the Ministry of Internal Affairs consisted of three members: Koba Tsertsvadze, Levan Lomidze and Aleksandre Zhamurashvili. The championship is held on the regular basis in which professional karate sportsmen are involved annually. This year representatives from more than 30 countries were involved in championship.
Georgian team, despite strong contestants, has achieved substantial success at the championship. Georgian sportsmen contested with the team of the host country in final and won the third place. Koba Tsertsvadze won gold medal, while levan Lomidze and Aleksandre Zhamurashvili received bronze medals.