• შსს აგრძელებს მონაწილეობას აქციაში „გაიღე სისხლი – გადაარჩინე სიცოცხლე“
შსს-ს სამცხე-ჯავახეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს და საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის სამცხე-ჯავახეთის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, აქციის „გაიღე სისხლი – გადაარჩინე სიცოცხლე“ ფარგლებში, ლეიკემიით დაავადებული ბავშვებისთვის სისხლი გაიღეს.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო აღნიშნულ აქციაში უკვე ერთი წელია მონაწილეობს და სამინისტროს ყველა დეპარტამენტის თანამშრომელები მ. იაშვილის სახელობის ბავშვთა ცენტრალური საავადმყოფოს „სისხლის ბანკი“-ს დახმარებით ლეიკემიით დაავადებული ბავშვებისთვის სისხლს რეგულარულად აბარებენ.
სისხლის ჩაბარების აქცია როგორც თბილისში, ისე საქართველოს ყველა რეგიონში პერმანენტულად იმართება და მასში სამინისტროს ყველა დანაყოფის თანამშრომლები მონაწილეობენ. აღნიშნულ აქციაში სამინისტროს მონაწილეობის მიზანი ლეიკემიით დაავადებული ბავშვებისთვის საჭირო სისხლისა და სისხლის კომპონენტების დეფიციტის შემცირებაა.

The officers of Samtskhe-Javakheti Regional Main Division and Patrol Police Division of the same region donated blood for the children suffering from Leukemia within the frames of the project – “Donate Blood Save Life”.
Ministry of Internal Affairs has been involved in the mentioned project from 2013. MIA employees from various departments donate blood on the regular basis for the children suffering from Leukemia at Iashvili Children’s’ Hospital with the assistance of “Blood Bank”
Blood donation activities are held in Tbilisi as well as in regions on the regular basis with participation of police officers from various MIA departments. The aim of the Ministry of Internal Affairs is to reduce the lack of blood and blood components necessary for children with leukemia.