• შსს დაკარგულ პიროვნებას ეძებს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ეძებს უგზო-უკვლოდ დაკარგულ, 1983 წელს დაბადებულ დიმიტრი თემურის ძე ბასილაძეს, რომელიც 2015 წლის 26 თებერვალს ქალაქ ქუთაისში სახლიდან გავიდა და შინ აღარ დაბრუნებულა. დიმიტრი ბასილაძე ქუთაისში, ძოძუაშვილის ქუჩა N4/2-ში ცხოვრობს. შინაგან საქმეთა სამინისტრომ შეტყობინების მიღებისთანავე დაიწყო უგზო-უკვლოდ დაკარგული პირის სამძებრო ღონისძიებები. სამართალდამცველები 24 საათიან რეჟიმში ახორციელებენ დიმიტრი ბასილაძის საძიებო მოქმედებებს.
საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის ყველა თანამშრომელს, როგორც ეკიპაჟების, ასევე მეტროპოლიტენის პატრულის თანამშრომლებს, ყოველდღიურად მიეწოდებათ ინფორმაცია დაკარგული პირის შესახებ. აღნიშნულთან დაკავშირებით საქართველოს მასშტაბით ინფორმირებულია კრიმინალური პოლიციის ყველა დანაყოფი, ყოველდღიურად მოწმდება როგორც სასწრაფო სამედიცინო დახმარების, ასევე საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოში შესული ინფორმაციები. სამართალდამცველების მიერ მიმდინარეობს გარე სათვალთვალო კამერებიდან ვიდეომასალის ამოღება და გაშიფვრა.
დიმიტრი ბასილაძის აღწერილობაა: საშუალო აღნაგობის, ღია ფერის კანით, სიმაღლე - 170 სმ, ღია წაბლისფერი მოკლე თმით, თაფლისფერი თვალებით, მოკლე ცხვირი, მუქი ფერის წარბები, თხელი ტუჩები, რომლის ზედა ნაწილში აღენიშნება მცირე ზომის ხალი. ტანთ ეცვა: ლურჯი ფერის ქურთუკი, ნაცრისფერი, ნაქსოვი სვიტერი, ლურჯი ფერის ჯინსის შარვალი და ტყავის მაღალყელიანი ფეხსაცმელი.
თუ ვინმეს გაგაჩნიათ ინფორმაცია დაკარგული დიმიტრი ბასილაძის შესახებ, დაგვიკავშირდით ნომრებზე: 577 58-69-99 0 (431) 29-60-60

• MIA is searching for the missing person
Ministry of Internal Affairs is searching for Dimitri Basiladze (DoB 1983) who went missing on February 26, 2015 in Kutaisi. Dimitri Basilashvili lives in Kutaisi, on Dzodzuashvili Street N4/2. Ministry of Internal Affairs launched searching activities of the missing person as soon as notification was received. Law enforcers are holding search activities in round-the-clock regime.
Information on the missing person is received on the daily basis by entire personnel of Patrol Police Department, patrol crews and subway division of the same department. In connection with the mentioned, all units of criminal police are informed across the country. Treatment facilities and ambulance files as well as information at Emergency Situations Management Agency are being checked on the regular basis. Law enforcers have extracted CCTV materials and are studying them at the moment.
Description of Dimitri Basiladze: medium height, light-colored skin, height-170 cm, chestnut-colored short hair, brown eyes, short nose, dark eyebrows, thin lips with a small-sized mole in the upper part.
Clothes description: blue coat, grey knitted sweater, blue jeans and leather shoes.
In case of having information on the lost person please contact the Ministry on the following numbers: 577 58-69-99; 0 (431) 29-60-60