შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა თბილისში, ნუცუბიძის მე-4 მ/რ-ში, სუპერმარკეტ "ზღაპარში" მომხდარ ყაჩაღობის ფაქტზე ძმები - 1990 წელს დაბადებული გიორგი დ. და 1989 წელს დაბადებული ბექა დ. დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ყაჩაღობის შესახებ შეტყობინება 112-ის საშუალებით მიიღეს. ადგილზე მისულებს კი სამი ნიღბიანი პირი დახვდათ, რომლებიც ცეცხლსასროლი და ცივი იარაღით იყვნენ შეიარაღებული. საპატრულო პოლიციის ეკიპაჟის წევრებმა ბრალდებულებს მოუწოდეს, რომ დამორჩილებოდნენ მათ კანონიერ მოთხოვნას და ჩაბარებოდნენ, თუმცა მათ მიმალვა სცადეს. საპატრულო პოლიციის თანამშრომლებმა ორი პირი შემთხვევის ადგილზე დააკავეს, ერთ-ერთი მათგანი დაჭრილია ფეხის არეში, რაც შეეხება მესამეს - მან მიმალვა შეძლო.
გამოძახებულმა სასწრაფო სამედიცინო დახმარების ბრიგადამ ბრალდებულს პირველადი დახმარება ადგილზე აღმოუჩინა და საავადმყოფოში გადაიყვანა. მის სიცოცხლეს საფრთხე არ ემუქრება.
მიმალვაში მყოფი ბრალდებულის დასაკავებლად ამ დრომდე ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებები მიმდინარეობს.
გამოძიება ჯგუფურად ჩადენილი ყაჩაღობის, ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვისა და ტარების და პოლიციისთვის წინააღმდეგობის გაწევის ფაქტებზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 179-ე მუხლის მე-2 ნაწილის "ბ" ქვეპუნქტით, 236-ე მუხლის 1-ლი და მე-2 ნაწილებით და 353-ე მუხლით).

• Armed robbery assault by MIA
The officers of the Patrol Police Department detained brothers- Giorgi D.(DoB 1990) and Beka D. (DoB 1989) for assaulting supermarket “Zgapari” located on Nutsubidze Plateau IV M/R.
Law enforcers were informed about the armed assault by means of the emergency service “112”. Upon the arrival at the place of crime, patrol police officers encountered three armed persons armed with weapons and cold steel. Members of the patrol crew called on the offenders to obey to their rightful order to hand over weapons and surrender; however they attempted the leave the place of crime. Patrol Police officers two persons son the scene, one of them is wounded in leg and the third one managed to leave the scene.
Ambulance crew rendered first aid to the wounded offender and transferred him at the hospital. At this moment his condition of health is not in danger.
Operative-investigative activities are being held by the law enforcers at the moment in order to detain the third offender.
Investigation is in progress on the fact of armed robbery, illegal purchase-keeping and carrying of firearms and resistance to the police forces, article 179, II part, sub-paragraph “B”, 236, I and II parts and article 353 of the Criminal Code.