• შსს-მ „პროკრედიტ ბანკის“ ყაჩაღობა გახსნა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს სამმართველოს 1-ლი განყოფილების თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ყაჩაღობის ბრალდებით, 1979 წელს დაბადებული გიორგი ბ. დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 12 ნოემბერს ჭავჭავაძის გამზირზე მდებარე, „პროკრედიტ ბანკის“ ფილიალი დააყაჩაღა, საიდანაც 15 000 ლარამდე ფული გაიტაცა. სამართალდამცველებმა ბრალდებული თბილისში დააკავეს, დანაშაულის ჩადენის იარაღი ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიება ყაჩაღობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 179-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „გ“ ქვეპუნქტით).

• MIA solved case of armed assault on “Pro-credit Bank”
The officers of the Vake-saburtalo police division as a result of the operative-searching and investigative activities detained Giorgi B. (DoB 1979) for armed assault.
Investigation established that on November 12 detainee committed armed assault on the branch of the “Pro-credit Bank” located on Tchavtchavadze Avenue, appropriated cash and fled from the place of crime. Law enforcers managed to detain the accused person in Tbilisi and seized firearm as evidence.
Investigation is in progress on the fact of the armed robbery, article 179, III part, sub-paragraph C envisaged by the Criminal Code of Georgia.