• შსს-მ 104 შეკვრა ჰეროინის შემცველი ნარკოტიკული საშუალება ამოიღო
შსს-ს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის ხელვაჩაურის რაიონული სამმართველოს და ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1982 წელს დაბადებული პაატა ც. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ბრალდებით, სარფის საბაჟო გამშვები პუნქტის მიმდებარე ტერიტორიაზე დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას, 104 შეკვრად დაფასოებული 20,9625 გრ ნარკოტიკული საშუალება ამოიღეს, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით 3,312 გრ ჰეროინს შეიცავს. ნარკოლოგიური შემოწმებისას პაატა ც-ს მარიხუანის მოხმარების ფაქტი დაუდგინდა. ბრალდებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.

• Law enforcers seized 104 packages of the drug substance
The officers of Khelvachauri police division of Ajara police Department along with Central Criminal Police Department as a result of the jointly held operative-investigative activities detained Paata Ts. (DoB 1982) in vicinities of Sarpi border checkpoint for illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities and illegal import to Georgia.
During the personal search of the detainee policemen seized 104 packages of drug substance weighting 20,9625 gr which according to expertise contains 3,312 gr of heroin. Drug test revealed that Paata Ts. was the consumer of marijuana. Detainee has already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities and illegal import to Georgia, article 26, VI part, sub-paragraph A and article 262, IV part, sub-paragraph A of the Criminal Code.