• შსს-მ 20 აბი „სუბოქსინი“ ამოიღო
შსს-ს სამეგრელო-ზემო სვანეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1983 წელს დაბადებული გიორგი კ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ბრალდებით ხელვაჩაურის რაიონის სოფელ სარფში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ბრალდებულის პირადი ჩხრეკისას 20 აბი „სუბოქსინი“ ამოიღეს, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით 0,15808 გრ ბუპრენორფინს შეიცავს. დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაუალს.
გამოძიება განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით და 262-ე მუხლის მე-4 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით).

• 20 pills of ”Suboxin” drug seized by MIA
The officers of Samegrelo-Zemo Svaneti Regional Main Division as a result of operative-searching and investigative activities detained Giorgi K. (DoB 1983) for illegal purchase-keeping and illegal import to Georgia. Giorgi K. was detained in Khelvachauri village, Sarpi.
During the personal search of the detainee law enforcers seized 20 pills of “Suboxin” which according to expertise contains 0,15808gr of buprenorphine. Detainee has already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase-keeping and illegal import to Georgia (article 260, III part, sub-paragraph “A” and article 262, IV part, sub-paragraph “A” of the Criminal Code).