• შსს-მ 66 აბი „ექსტაზი“ ამოიღო
შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს ფსიქოაქტიური და ფსიქოტროპული ნივთიერებების წინააღმდეგ ბრძოლის სამმართველოს და ამავე დეპარტამენტის აჭარის ა/რ სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, 1989 წელს დაბადებული ირაკლი ჯ. ბათუმში, აფსაროსის გზატკეცილზე დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას 66 აბი და დაფხვნილი ნახევარი აბი „ექსტაზი“ ამოიღეს, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით 4,9479 გრ ნარკოტიკულ ნივთიერება 3,4-მეთილენდიოქსიმეტამფეტამინს შეიცავს. ნარკოლოგიური შემოწმებით ბრალდებულს ამფეტამინის, მეტამფეტამინის და „ექსტაზის“ მოხმარების ფაქტი დაუდგინდა. დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.

The officers of main division for the illegal circulation of narcotics of Central Criminal Police Department alongside same division of Achara Regional Main division as a result of jointly held operative-investigative activities, detained Irakli J. (DoB 1989) for illegal purchase and keeping of narcotic substance in especially large quantities in Aphsarosi highway, Batumi.
As a result of personal searching of the detainee, law enforcers seized 66 pills and a half of crumbled pill of “Ecstasy” , which according to expertise results contain 4,9479 gr. of narcotic substance 3,4 MDMA. Drug test revealed that the detainee is a consumer of Amphetamine, Methamphetamine and “Ecstasy”. The detainee has already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities. (Article 260, part VI, subparagraph “A” of the Criminal Code of Georgia.)