• შსს-მ 66 ფირფიტა ე.წ. „ბიო“ ამოიღო
შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული სამძებრო-საგამოძიებო ღონისძიების შედეგად, 1994 წელს დაბადებული იოანე ა. ახალი ფსიქოაქტიური საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით თბილისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ბრალდებულის ბინის ჩხრეკისას 66 ფირფიტა ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერება, ე.წ. „ბიო“ ამოიღეს. დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.
გამოძიება ახალი ფსიქოაქტიური საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის 1-ლი პრიმა ნაწილით).

• 66 plates of the so called ”Bio” drug seized by MIA
The officers of the Central Criminal Police Department as a result of investigative-searching activities held on the basis of operative information detained Ioane A. (DoB 1994) in Tbilisi for illegal purchase and keeping of psychotropic substances.
During the searching activities held in detainee’s apartment law enforcers seized 66 plates of the psychotropic drug, the so called “Bio”. Detainee has already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of psychotropic substances, article 2601, I part of the Criminal Code.