შსს-ს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის ბათუმის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1972 წელს დაბადებული, თურქეთის რესპუბლიკის მოქალაქე ქ.ე., განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, ბათუმში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულის პირადი და ნაქირავები ბინის ჩხრეკისას, 501 აბი „ექსტაზი“ ამოიღეს, რომელიც, ექსპერტიზის დასკვნით, 21,1708 გრამ ნარკოტიკულ საშუალება მდმა-ს (3,4 მეთილენდიოქსიმეტამფეტამინს) შეიცავს. ასევე, ამოღებულია 0,432 გრამი ბუპრენორფინის შემცველი 54 აბი „სუბოქსინი“.

The officer of Batumi police division of Achara A/R police department as a result of investigative activities Turkish citizen Q. E (DoB 1972) was detained in Batumi for illegal purchase and keeping drugs in especially large quantities.
During the personal search of the detainee and search activities in his rented apartment, law enforcers seized 501 pills of the so called “ecstasy” which contains 21,1708gr of MDM substance and 54 pills of “suboxin” drugs.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities under the article 26, VI part, sub-paragraph A of the criminal Code.