შსს-ს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოს და ამავე დეპარტამენტის უბნის ინსპექტორების სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, თურქეთის რესპუბლიკის ორი მოქალაქე - 1992 წელს დაბადებული ო.ო. და 1985 წელს დაბადებული ჯ.ბ., გასაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, ბათუმში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, ო.ო.-ს პირადი ჩხრეკისას, ნარკოტიკული საშუალების 339 აბი ამოიღეს, რომელიც, ექსპერტიზის დასკვნით, 31,2113 გრამ „მდმა“-ს შეიცავს. ჯ.ჰ-ს პირადი ჩხრეკისას კი ამოღებულია 1,06798 გრამი „მდმა“-ს შემცველი 9 აბი.

• drug crime solved in Adjara
The officers of detectives division and district inspectors of Adjara Police Department as a result of jointly held operative-investigative activities detained two citizens of Turkey- O.O. (DoB 1992) and J.B. (DoB 1985) in Batumi for illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities.
During the personal search of I.I. policemen seized 339 pills which according to expertise, contains 31,2113gr of MDMA, while personal search of L.A. law enforcers additionally seized 9 MDMA containing pills.