• შსს-მ აჭარაში ყაჩაღობის ფაქტი გახსნა
შსს-ს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის ბათუმის საქალაქო სამმართველოს, სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის ფოთის საქალაქო სამმართველოს და ამავე დეპარტამენტის სპეციალური დანიშნულების რაზმის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ჯგუფურად ჩადენილი ყაჩაღობის ბრალდებით, 1980 წელს დაბადებული გ.ა. - ფოთში, ხოლო 1980 წელს დაბადებული ს.ყ. ბათუმში დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ მიმდინარე წლის 3 იანვარს ბრალდებულები იარაღის მუქარით თავს დაესხნენ შპს „იალჩინ მარკეტის“ ბუღალტერს და აღნიშნული შპს-ს კუთვნილი 148 546 ლარი, ასევე, პირადი თანხა და ნივთები გასტაცეს.
სამართალდამცველებმა, გ.ა.-ს საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას, 4 700 ლარი, ცივი იარაღი და ნიღაბი, ხოლო ს.ყ.-ს დროებითი საცხოვრებელი სახლიდან 7 750 ლარი და ოქროს საყურე ამოიღეს. საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ასევე, ამოღებულია 37 300 ლარი.
გამოძიება დიდი ოდენობით ნივთის დაუფლების მიზნით ჯგუფურად ჩადენილი ყაჩაღობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 179-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით და მე-3 ნაწილის „გ“ ქვეპუნქტით).

The officers of Adjara police department along with Poti police division of Samegrelo-Zemo Svaneti police department and Special Forces under the same department, as a result of the operative-searching and investigative activities detained G.A. (DoB 1990) in Poti and S.K. (DoB 1980) in Batumi.
Investigation established that on January 3, detainees assaulted accountant of “Ialchin Market” with firearms and appropriated 148 546 of the mentioned LTD, other sum owned by the accountant and oter items.
During the searching activities held in G.A’s house law enforcers seized 4 700 GEL and mask, while from the house of another detainee, policemen seized 7 750 GEL and golden earings. As a result of the investigative activities police aso seized 37 300 GEL.
Investigation is in progress on the fact of armed robbery committed in group, article 179, II part, sub-paragraph B and part III, sub-paragraph C of the Criminal Code.