• შსს-მ აჭარაში უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღი და ნარკოტიკი ამოიღო
შსს-ს აჭარის ა/რ-ის პოლიციის დეპარტამენტის ბათუმის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1991 წელს დაბადებული, ირანის ისლამური რესპუბლიკის მოქალაქე საჯად დ. ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტზე, ხოლო 1956 წელს დაბადებულ ასლან კ. ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ფაქტზე სისხლის სამართლის პასუხისგებაში მისცეს.
სამართალდამცველებმა, საჯად დ.-ს ნაქირავები ბინის ჩხრეკისას, 24 გრ გამომშრალი მარიხუანა, პისტოლეტ-ტყვიამფრქვევი, „LLAMA“-ს მოდელის პისტოლეტი და 10 საბრძოლო ვაზნა ამოიღეს. გამოძიებით დადგინდა, რომ ამოღებული ნარკოტიკული საშუალება საჯად დ.-ს ეკუთვნის, ხოლო იარაღი და ვაზნები - ბინის მეპატრონის, ასლან კ.-ს საკუთრებაა. ორივე დაკავებული ჩადენილ დანაშაულს აღიარებს.
გამოძიება ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვისა და ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 236-ე მუხლის 1-ლი და მე-2 ნაწილებით, სსკ-ს 260-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით).

• MIA seized illegal firearms and drugs
The officers of Batumi Division of Adjara A/R Police Department of the MIA, as a result of investigational measures carried out on the basis of operative information brought to the criminal responsibility the citizen of the Islamic Republic of Iran - Sajad D. (DoB: 1991) on the fact of illegal purchase and keeping of drugs, while Aslan K. (DoB: 1956) was brought to the criminal responsibility on the fact of illegal purchase and keeping od weapons and ammunition.
During the search of Sajad D`s rented apartment the law enforcers seized 24 gr. of dried marijuana, machine gun, "LLAMA" model pistol and 10 bullets. Both detainees have pleaded guilty.
The investigation is in progress on the facts of illegal purchase and keeping of firearms and ammunition and illegal purchase and keeping of drugs (part I and part II of the Article 236 and part I of the article 260 of the Criminal Code of Georgia).