• ანტიკორუფციულმა სააგენტომ ადვოკატთა ასოციაციის წევრი თაღლითობის ფაქტზე დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, დიდი ოდენობით თაღლითობის ფაქტზე საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის წევრი, ადვოკატი მალხაზ შვიდბიჭაშვილი დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ მალხაზ შვიდბიჭაშვილი მოქალაქე გივი ო-ს აუქციონის შედეგების გაუქმებას და მიწის ნაკვეთის დაბრუნებაში დახმარებას დაჰპირდა, რასაც იგი საქართველოს უზენაესი სასამართლოს მაღალჩინოსნებისთვის 50000 აშშ დოლარის გადახდის სანაცვლოდ მოახერხებდა.
მალხაზ შვიდბიჭაშვილმა მოტყუებით, თაღლითურად, თითქოსდა სასამართლო ინსტანციებში პროცესების მოგების სანაცვლოდ, გივი ო-ს 2012 წლის სექტემბერში 25000 აშშ დოლარი, ხოლო 2013 წლის თებერვალში 15000 აშშ დოლარი გამოართვა და მართლსაწინააღმდეგოდ მიისაკუთრა.
გამოძიება დიდი ოდენობით თაღლითობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 180-ე მუხლის მე-3 ნაწილის ,,ბ“ ქვეპუნქტით, რაც 6-დან 9 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს).

• Anti-corruption Agency detained member of Georgian Bar Association for swindling
The officers of Anti-corruption Agency of the Ministry of Internal Affairs as a result of operative-searching and investigative activities detained member of Georgian Bar Association, Malkhaz Shvidbitchashvili for swindling committed in large quantities.
Investigation established that Malkhaz Shvidbitchashvili promised aa certain citizen to annul results of the auction and return the land area to him and demanded 50000 USD for bribing high-rank officials of the Supreme Court.
Detainee received 25000 USD in October of 2012 and 15000 USD in February of 2013 from the mentioned citizen in order to win the trial at the court.
Investigation is in progress on the fact of swindling committed in large quantities, article 180. III part, sub-paragraph B of the Criminal Code. The committed crime envisages from 6 to 9 years of imprisonment.