• შსს-მ ალექსი პეტრიაშვილზე განხორციელებულ თავდასხმაში მონაწილე პირის ავტომანქანა ...
შსს-მ ალექსი პეტრიაშვილზე განხორციელებულ თავდასხმაში მონაწილე პირის ავტომანქანა ნივთმტკიცებად ამოიღო
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, დანაშაულის ჩადენის დროს ლევან მ-ს მართვის ქვეშ მყოფ ავტომანქანას თბილისში, თამარ მეფის გამზირზე მიაკვლიეს.
ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 26 თებერვალს, თბილისში, საბურთალოზე, წმ. გიორგის სახელობის ეკლესიის მიმდებარე ტერიტორიაზე არსებულ ძმათა სასაფლაოზე, ალექსი პეტრიაშვილზე თავდასხმა განახორციელა. გამოძიებით დადგინდა, რომ დანაშაულის ჩადენის დროს, შემთხვევის ადგილზე, ლევან მ. თავისი დედის სახელზე რეგისტრირებული, „ბე-ემ-ვე“-ს მარკის ავტომანქანით იმყოფებოდა.
სამართალდამცველებმა აღნიშნული ავტომანქანა ნივთმტკიცებად ამოიღეს. დანიშნულია ექსპერტიზები.
ალექსი პეტრიაშვილზე განხორციელებული თავდასხმის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 117-ე მუხლის მე-5 ნაწილით მიმდინარეობს, რაც ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანებას გულისხმობს.

The officers of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs as a result of operative-searching and investigational activities found in Tamar Mepe Avenue, Tbilisi, a vehicles driven by Levan M. at the moment of crime.
On February 26, 2016 in the vicinity of the St. George's church, at the Brothers’ cemetery in Saburtalo, Tbilisi, the detainee accomplished the assault against Aleksi Petriashvili. The investigation established that at the moment of crime Levan M. drove “BMW” model vehicle registered on the name of his mother.
The law enforcers seized the mentioned vehicle as an evidence; the expertise is scheduled.
On the fact of assault against Aleksi Petriashvili the investigation is in process under the Article 117, Part V (Intentional grave bodily injury).