• შსს-მ არასრულწლოვნის გატაცებაში ბრალდებული პირი დააკავა
შსს-ს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტისა და ისანი-სამგორის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, რუსეთის ფედერაციის მოქალაქე, 1999 წელს დაბადებული ელჩინ ი. თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, თანამზრახველებთან ერთად, მიმდინარე წლის 19 თებერვალს, ცოლად მოყვანის მიზნით, ფონიჭალაში მცხოვრებ, 1998 წელს დაბადებულ სამირა ბ-ს თავისუფლება აღუკვეთა. ელჩინ ი-ს თანამზრახველების დასაკავებლად მიმდინარეობს ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებები.
გამოძიება წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ არასრულწლოვნის მიმართ თავისუფლების უკანონოდ აღკვეთის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 143-ე მუხლის მე-3 ნაწილის "ა" და "ბ" ქვეპუნქტებით).

• MIA Detained an Individual for Minor Abduction
The officers of Tbilisi Police Department and Isani-Samgori Division, as a result of jointly held operative-searching and investigative activities, detained Elchin I. (D.o.B.: 1999, citizen of Russian Federation) in Tbilisi.
The investigation revealed that the accused, together with his accomplices, on February 19 unlawfully imprisoned Samira B. (D.o.B.: 1998), residing in Ponichala village with the purpose to marry her. The operative-searching activities are in progress to detain the accomplices of Elchin I.
The investigation is underway on the fact of unlawful imprisonment of a minor with a prior agreement by a group (article 143, clauses “a” and “b” of the III part).