• შსს-მ ბათუმში მომხდარი ორი მკვლელობა ცხელ კვალზე გახსნა
შსს-ს აჭარის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1987 წელს დაბადებული მამუკა გ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით შუახევის რაიონში დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ 10 სექტემბერს, ღამის საათებში, ბათუმში, აფხაზეთის ქუჩაზე, 1988 წელს დაბადებულმა მამუკა შ-მ, ურთიერთშელაპარაკებისას, ცივი იარაღის გამოყენებით ერთი ჭრილობა მიაყენა მამუკა ა-ს, შემდეგ იმავე დანით სასიკვდილო ჭრილობა მიაყენა 1990 წელს დაბადებულ რაულ მ-ს.
იმავე დროს, მამუკა ა-ს და რაულ მ-ს თანხმლებმა პირმა - მამუკა გ-მ ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით სასიკვდილო ჭრილობა მიაყენა მამუკა შ-ს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. მამუკა შ. და რაულ მ. საავადმყოფოში მიყვანისთანავე გარდაიცვალნენ.
სამართალდამცველებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, მამუკა გ. შუახევის რაიონის სოფელ ხაბელაშვილებში დააკავეს. პოლიციამ დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას დანაშაულის ჩადენის იარაღი - „მაკაროვის“ სისტემის პისტოლეტი და ნარკოტიკული საშუალება მარიხუანა ამოიღო. დანაშაულის ჩადენის მეორე იარაღი - დანა ამოღებულია შემთხვევის ადგილიდან. ბრალდებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.
გამოძიება განზრახ მკვლელობის და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 108-ე მუხლის და 236-ე მუხლის მე-2 ნაწილით).

The officers of Adjara Main Division of the MIA as a result of immediate operative and investigative activities detained Mamuka G. (DoB 1987) in Shuakhevi for premeditated murder.
Investigation established that on September 10, at night, in Abkhazeti str, Batumi, as a result of a conflict Mamuka Sh. caused one injury to Mamuka A. with a cold arm, later with the same knife he deadly injured Raul M. (D.o.B.: 1990).
At the same time Mamuka G., the person accompanying Mamuka A. and Raul M., deadly injured Mamuka Sh. and disappeared from the scene. Mamuka Sh. and Raul M. died shortly after they were transferred to the hospital.
Based on searching and investigative activities, the law enforcers detained Mamuka G. in the village Khabelashvilebi, Shuakhevi region. As a result of a personal search of the detainee the police seized “Makarov” system pistol and narcotic mean marijuana. The second weapon – knife – was seized from the crime scene. Detainee has already pleaded guilty.
The investigation is in progress over the fact of premeditated murder and illegal purchase and keeping of firearm (Article 108; 2nd part of the Article 236 of the Criminal Code of Georgia).