• შსს-მ ბუპრენორფინის შემცველი 68 აბი და ე.წ. „ბიო“ ამოიღო
შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული სამძებრო-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1987 წელს დაბადებული ილია კ. ნარკოდანაშაულისთვის თბილისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას, ნარკოტიკული ნივთიერება ბუპრენორფინის შემცველი 68 აბი და 2,0241 გრ ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერება ე.წ. „ბიო“ ამოიღეს.
გამოძიება განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერების უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ და მე-6 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტებით).

• Law enforcers seized 68 pills of buprenorpphine drug and the so called “bio”
The officers of the Main Division for the Fight against Illegal Circulation of Drugs under the Central Criminal Police Department as a result of the searching-investigative activities held on the basis of the operative information detained Ilia K. (1987) for the drug-related crime. During the detention the law enforcers seized 68 pills of buprenorphine and 2,0241gr of new psychotropic substance, the so called “bio”.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs and new psychotropic substance in especially large quantities, article 260 II part, sub-paragraph A and VI part, sub-paragraph A of the Criminal Code.