• შსს-მ ჭავჭავაძის გამზირზე მომხდარი დაჭრის ფაქტი გახსნა
შსს-ს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1990 წელს დაბადებული მ.მ. ჯანმრთელობის განზრახ ნაკლებად მძიმე დაზიანების და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 13 სექტემბერს თბილისში, ჭავჭავაძის გამზირზე, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, 1974 წელს დაბადებულ ა.ნ.-ს ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით ფეხის არეში ჭრილობა მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
დაჭრილი მამაკაცის სიცოცხლეს საფრთხე არ ემუქრება.
ბრალდებული სამართალდამცველებმა მომხდარიდან ორი დღის შემდეგ, თბილისში დააკავეს. დაკავებული ჩადენილ დანაშაულს აღიარებს.
გამოძიება ჯანმრთელობის განზრახ ნაკლებად მძიმე დაზიანების და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 118-ე და 236-ე მუხლებით).

• Fact of eounding that took place on Tchavtchavadze Avenue has been soved by MIA
The officers of Vake-Saburtalo police division as a result of operative-searching and investigative activities detained M.M (DoB 1990) for causing minor injury on purpose and illegal purchase keeping and carrying of firearms.
Investigation established that on September 13 detainee wounded A.N. (DoB 1974) on the basis of conflict and fled from the place of crime.
The victim’s life in no longer in danger.
The accused person was detained by the law enforcers two days later in Tbilisi. He has already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of causing minor injury on purpose and illegal purchase keeping and carrying of firearms, articles 118 and 236 of the Criminal Code of Georgia.