• შსს-მ ჩოხატაურში მომხდარი ყაჩაღობის ფაქტი გახსნა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს გურიის პოლიციის და იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტების თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ერთობლივად ჩატარებული სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, წარსულში ორჯერ ნასამართლევი, 1989 წელს დაბადებული სეით ს. ყაჩაღობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ 2015 წლის 28 ნოემბერს ნიღბითა და ცეცხლსასროლი იარაღით შეიარაღებული სეით ს. ორ თანამზრახველთან ერთად ჩოხატაურში, გოგებაშვილის ქუჩაზე, ზაალ მ.-ს საცხოვრებელ სახლში შეიჭრა, ოჯახის წევრებს ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა და იარაღის მუქარით ფული და ძვირფასეულობა გამოსძალა. ამის შემდეგ სეით ს.-მ და მისმა თანამზრახველებმა ზაალ მ.-ს კუთვნილი ავტომანქანა გაიტაცეს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალნენ. პოლიციამ გატაცებულ ავტომანქანას შემთხვევიდან მეორე დღეს სამტრედიაში, ერთ-ერთ ქუჩაზე მიაკვლია.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, სეით ს. ქუთაისში, საკუთარ საცხოვრებელ სახლში დააკავეს. მისი თანამზრახველების დაკავების მიზნით შესაბამისი ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებები მიმდინარეობს.
გამოძიება ბინაში უკანონო შეღწევით, ჯგუფურად ჩადენილი ყაჩაღობის ფაქტზე მიმდინარეობს (სსკ-ს 179-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ბ“ და „გ“, მე-3 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტებით).

• Case of robbery in Chokhatauri solved bu MIA
The officers of Guria Police and Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs as a result of joint searching and investigative activities carried out on the basis of operative information detained previously multiple convicted Seit S (DoB: 1989) on the fact of robbery.
The investigation established that on November 28, 2015 masked and armed Seit S. along with two accomplices entered the house of Zaal M. in Gogebashvili Street, Chokhataruri, physically assaulted family members and extorted money and valuables at gunpoint. Later Seit S. and his associates hijacked the vehicle of Zaal M. and escaped from the scene. The police seized the car in Samtredia in two days after the incident.
As a result of operative-searching and investigative activities the law enforcers detained Seit S. in his house in Kutaisi. Operative-searching activities aimed at detention of his accomplices are in progress.
The investigation is in progress on the fact of illegal entry into a dwelling place committed in group (part II, sub-clause “b” and part III, sub-clause “b” of the Article 179 of the Criminal Code of Georgia).