• შსს-მ დანაშაულებრივი ჯგუფის 5 წევრი დააკავა
შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის და სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის კონტრტერორისტული ცენტრის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, დანაშაულებრივი ჯგუფის 5 წევრი: 1960 წელს დაბადებული ზ.კ., 1957 წელს დაბადებული ქ.ო., 1967 წელს დაბადებული გ.ვ., 1970 წელს დაბადებული ნ. გ. და 1968 წელს დაბადებული ო.მ., მძევლად ხელში ჩაგდებისა და ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით, თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა, ფულის გამოძალვის მიზნით, 1974 წელს დაბადებული რ.ა. ლილოს ბაზრობის მიმდებარე ტერიტორიაზე, ფიზიკური ძალის გამოყენებით, მისსავე კუთვნილ ავტომანქანაში ჩასვეს და თბილისის ზღვის მიმართულებით გაიტაცეს. სამართალდამცველებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ბრალდებულები ცხელ კვალზე, მომხდარიდან რამდენიმე წუთში დააკავეს.
პოლიციამ, დაკავებულების პირადი და ავტომანქანის ჩხრეკისას, „ნაგანის“ ტიპის არარეგისტრირებული ცეცხლსასროლი იარაღი, საბრძოლო ვაზნები, ერთჯერადი ხელბორკილები, ნიღბები, ცივი იარაღი, თავზე ჩამოსაცმელი ტომარა, ღვედები, წებოვანი ლენტი და დაზარალებულისთვის წართმეული 5600 ლარი ნივთმტკიცებად ამოიღო.
გამოძიება მძევლად ხელში ჩაგდებისა და ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 144-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ და „ვ“ ქვეპუნქტებით, სსკ-ს 236-ე მუხლის მე-2 და მე-3 ნაწილებით).

• 5 members of the criminal group detained by MIA
The officers of the Central Criminal Police Department along with State Security Agency’s counter intelligence center as a result of the jointly held operative-investigative activities detained 5 members of the criminal group: Z.K. (DoB 1960) Q.O (DoB 1957) G.V. (DoB 1967) N.G. (DoB 1970) and O.M. (DoB 1968) for taking a hostage and illegal purchase, keeping and carrying of firearms and ammunition.
Investigation established that detained kidnapped R.A (DoB 1974) with the aim of money extortion. They forcibly put the hostage in his own car stationed nearby Lilo open market and took his to the direction of the “Tbilisi Sea”. As a result of the operative-investigative activities the mentioned persons were detained several minutes later by the law enforcers.
During the personal search and search activities held in the vehicle law enforcers seized unregistered “Nagan” type pistol, bullets, one-time hand cuffs, masks, cold steel, rope, tape and 5600 GEL appropriated from the hostage.
Investigation is in progress on the fact of taking a hostage and illegal purchase, keeping and carrying of firearms and ammunition, article 144, II part, A and F sub-paragraphs and article 236, II and III parts of the Criminal Code.