• შსს-მ დიდი ოდენობით პირუტყვის ქურდობისთვის ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის სამხარეო მთავარი სამმართველოს გარდაბნის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1978 წელს დაბადებული, წარსულში მკვლელობისთვის ნასამართლევი დავით კ. ქურდობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებულმა გარდაბნის რაიონის სოფელ ვაზიანიდან 37 სული მსხვილფეხა რქოსანი პირუტყვი შემდგომი რეალიზაციის მიზნით მოიპარა და მიმალვა სცადა. სამართალდამცველებმა დავით კ. ცხელ კვალზე, დანაშაულის ადგილიდან დაახლოებით ორ კილომეტრში დააკავეს და მოპარული 37-ვე სული პირუტყვი იპოვეს. დაკავებული ჩადენილ დანაშაულს აღიარებს.
გამოძიება დიდი ოდენობით სხვისი მოძრავი ნივთის ქურდობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 177-ე მუხლის მე-4 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით).

• One individual detained for cattle stealing by MIA
The officers of Gardabani police division of Kvemo Kartli regional main division of MIA, as a result of operative-searching and investigative activities detained previously convicted for murder Davit K. (Dob 1978) for cattle stealing.
Investigation revealed that detainee stole cattle from Vaziani village, Gardabani district with the aim of its further realization and attempted to flee from the crime scene. The law enforcers arrested Davit K. near the village and found all the stolen cattle.
Investigation is in progress on the fact of stealing of other’s movable object by Article 177 IV part B sub-paragraph of Criminal Code of Georgia.