• შსს-მ დიდი ოდენობით უკანონო იარაღი და საბრძოლო მასალა ამოიღო
შსს-ს სამეგრელო-ზემო სვანეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს ზუგდიდის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა უკანონო იარაღი და საბრძოლო მასალა ამოიღეს.
სამართალდამცველებმა ზუგდიდის რაიონის სოფელ ტყაიაში მოძრავი „ბე-ემ-ვე“-ს მარკის ავტომანქანა საეჭვოდ მიიჩნიეს და მძღოლს გაჩერება მოსთხოვეს, რასაც ის არ დაემორჩილა. პოლიციელებმა მძღოლის დაუმორჩილებლობის საფუძველზე აღნიშნული ავტომობილის დევნა განახორციელეს, რა დროსაც „ბე-ემ-ვე“-ს მძღოლმა ავტოსაგზაო შემთხვევა მოახდინა. მძღოლმა და მისმა თანმხლებმა მგზავრმა დაზიანებული მანქანა მიატოვეს და მიიმალნენ.
ამ დროისთვის ორივე პირის ვინაობა დადგენილია, მიმდინარეობს საგამოძიებო და ოპერატიული ღონისძიებები.
სამართალდამცველებმა მიტოვებული ავტომანქანის დათვალიერებისას უკანონო იარაღი და საბრძოლო მასალა: „ა-კა-ეს“-ის მოდელის 2 ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი, 1 ლულისქვეშა ყუმბარმტყორცნი, ლულისქვეშა ყუმბარმტყორცნის 5 ჭურვი, 579 საბრძოლო ვაზნა, ვაზნების მოსათავსებელი 3 ჟილეტი, 17 მჭიდი და 1 ხელყუმბარა ამოიღეს.

• Illegal weapons and armement seized by MIA
The officers of Zugdidi regional division of Samegrelo-Zemo Svaneti Regional Main Division have seized illegal firearms and ammunition.
Law enforcers presumed the movement of BMW made vehicle as suspicious in the village of Tkaia and demanded to stop. Police order was ignored by the driver and continued movement, on the basis of which policemen started to pursue the vehicle. During the special activities BMW vehicle driver got involved in the car accident due to which driver and his accompanying person abandoned the car and left the crime scene.
At this moment both of the individuals are identified and operative-investigative activities are underway.
During the car inspection law enforcers seized: 2 AKC system automatic weapon with 17 magazines and 579 bullets, one hand grenade, five missiles, rocket launcher and three vests for placing magazines.