• შსს-მ დიდუბეში მომხდარი ყაჩაღობა ცხელ კვალზე გახსნა
შსს-ს დიდუბე-ჩუღურეთის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიების შედეგად, 1959 წელს დაბადებული გელა ა. ყაჩაღობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღით შეიარაღებული გელა ა. ყაჩაღურად თავს დაესხა მეტროსადგურ „დიდუბის“ მიმდებარე ტერიტორიაზე არსებულ სავალუტო ჯიხურს და ჯიხურის თანამშრომელს სიცოცხლის მოსპობის მუქარით ფული მოთხოვა. სავალუტო ჯიხურის თანამშრომელმა დავით ბ-მ თავდასხმისას გელა ა-ს წინააღმდეგობა გაუწია. თავდამსხმელმა დავით ბ-ს მიმართულებით ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღიდან გაისროლა. გასროლის შედეგად დავით ბ-მ ფეხის არეში დაზიანება მიიღო.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიების შედეგად, თავდამსხმელი შემთხვევის ადგილზევე დააკავეს და განაიარაღეს. დავით ბ. ამ დროისათვის საავადმყოფოშია გადაყვანილი. მის სიცოცხლეს საფრთხე არ ემუქრება.

• Armed assault that took place in Didube was solved by MIA
The officers of Didube-Chughureti police division as a result of immediate investigative activities detained Gela A. (DoB 1959) for armed assault.
Investigation established that Gela A. armed with automatic weapon assaulted currency exchange booth located near to “Didube” metro station and demanded cash from the booth employee under the threats of liquidation. Employee of the currency exchange booth Davit B. offered resistance to the offender which was followed by the shot to his direction. As a result, Davit B. was wounded in leg area.
After having taken operative measures, law enforcers detained the offender at the place of crime. Davit B. was hospitalized and his condition of health is satisfactory at the moment.