შსს-მ თბილისის მთავარი სამმართველოს დიდუბე-ჩუღურეთის სამმართველოს პირველი განყოფილების თანამშრომლებმა ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისიებების შედეგად ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით 1977 წელს დაბადებული ზაზა ბ. დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ თბილისში, ერთ-ერთი რესტორანის მიმდებარე ტერიტორიაზე დაკავებულმა ეჭვიანობის ნიადაგზე ცივი იარაღით წელის არეში ჭრილობა მიაყენა 1980 წელს დაბადებულ ვიტალი შ-ს. ამ დროისთვის დაზარალებულის ჯანმრთელობის მდგომარეობა სტაბილურია.
სამართალდამცველებმა ზაზა ბ. მომხდარიდან რამდენიმე წუთში დააკავეს. დანაშაულის ჩადენის იარაღი – დანა ნივთმტკიცებად ამოიღეს. დაკავებული აღიარებს დანაშაულს.
გამოძიება ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ფაქტზე მიმდიარეობს (საქართველოს სსკ-ის 117-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით).

The officers of Didube-Chughureti police division as a result of operative-investigative activities detained Zaza B. (DoB 1977) for causing intentional severe health injury.
Investigation established that in vicinities of one of the restaurants of Tbilisi detainee stabbed Vitali Sh. (DoB 1980) with a cold steel in back area on the basis of jealousy. At this moment condition of health of the victim is satisfactory.
Law enforcers managed to detain Zaza B. in several minutes after the crime took place. The weapon of crime has been seized by police as evidence. Detainee has already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of causing intentional severe health injury, article 117, I part of the Criminal Code.