• შსს-მ ე.წ. ქურდული სამყაროს წევრობის ბრალდებით დანაშაულებრივი ჯგუფის 6 წევრი დაა...
შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის შიდა ქართლის სამხარეო სამმართველოს თანამშრომლებმა, სპეციალური ოპერატიული ღონისძიების შედეგად, ე.წ. ქურდული სამყაროს წევრობის ბრალდებით დანაშაულებრივი ჯგუფის 6 წევრი: 1990 წელს დაბადებული, წარსულში მრავალჯერ ნასამართლევი გიორგი მ, 1964 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი გოგი კ, 1972 წელს დაბადებული, წარსულში მრავალჯერ ნასამართლევი კობა გ, 1986 წელს დაბადებული ნიკოლოზ მ, 1986 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი რამაზ დ. და 1988 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ოთარ ჯ. დააკავეს.
სამართალდამცველებმა გიორგი მ-ს საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას – ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი და 30 ვაზნა, გოგი კ-ს საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას – "მაკაროვი"-ს სისტემის ცეცხლსასროლი იარაღი 8 ვაზნით, ცეცხლსასროლი თოფი "ვინჩესტერი" 26 ვაზნით და 10 000 აშშ დოლარი, კობა გ-ს საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას – "მაკაროვი"-ს სისტემის ცეცხლსასროლი იარაღი, 8 ვაზნა და 1 ცალი ხელყუმბარა, ნიკოლოზ მ-ს საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას – ჩანაწერებიანი ბლოკნოტი (ე.წ. ტყავი) და ე.წ. საერთოს თანხა 12 260 ლარის ოდენობით, ხოლო ოთარ ჯ-ს საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას ჩანაწერებიანი ბლოკნოტი (ე.წ. ტყავი) და ე.წ. საერთოს თანხა 210 ლარის ოდენობით ამოიღეს.
გამოძიება ქურდული სამყაროს წევრობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 223-ე პრიმა მუხლის 1-ლი ნაწილით, რაც 5-დან 8 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს).

• 6 members of s. c “thieves world” detained by MIA
The officers of Shida Qartli regional Division of Central Criminal Police Department of Mia as a result of special operative activities detained six members of the so called “Thieves’ world, in particular: many times convicted Giorgi M.(Dob 1990), previously convicted Gogi K.(Dob 1964), many times convicted Koba G. (Dob 1972), Nikoloz M.(Dob 1986), previously convicted Ramaz D.(Dob 1986) and previously convicted Otar J. (Dob 1988).
The law enforcers seized from the house of Giorgi M. automatic weapon and 30 bullets while from the house of Gogi K. “Makarov” type pistol with 8 bullets, “Vinchester” with 26 bullets and 10 000 USD. Also the law enforcers seized form the house of Koba G. “Makarov” type pistol, 8 bullets and 1 hand grenade, as well as from the house of Nikoloz M. were seized notebook s.c “leather” and 12 260 Gel of s.c “joint” while from the house of Otar J. notebook s.c “leather” and 210 Gel of s.c “joint” were seized.
Investigation is in progress under the article 2231 I part of the Criminal Code of Georgia. The committed crime envisages from 5 to 8 years of imprisonment.