• შსს-მ ფონიჭალაში ნარკორეალიზატორი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ქვემო ქართლის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული სამძებრო-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1980 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი რამინ ა. ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და გასაღების ბრალდებით სოფელ ფონიჭალაში დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებული ნარკოტიკულ საშუალებას სისტემატურად ყიდდა. ასევე დადგინდა, რომ რამინ ა-მ დაკავებამდე რამდენიმე დღით ადრე 1 შეკვრად დაფასოებული ნარკოტიკული საშუალება გაყიდა, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით 0,0031 გრ ჰეროინს შეიცავს. დაკავებული ჩადენილ დანაშაულს აღიარებს.
გამოძიება ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და გასაღების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის 1-ლი და მე-4 ნაწილებით).

• drug dealer detained by MIA in Ponitchala
The officers of Kvemo Kartli regional division of the Central Criminal Police Department as a result of searching and investigative activities held on the basis of operative information detained previously convicted Ramin A. (DoB 1980) in Ponitchala for illegal purchase, keeping and selling drugs.
Investigation established that detainee sold drugs on the regular basis. Law enforcers also found out that detainee sold one package of drug the day before his arrest which according to expertise contained 0,0031 gr of heroin. Detainee has already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and selling drugs, article 260, I part, sub-paragraph IV of the Criminal Code.