შსს-ს აჭარის მთავარი სამმართველოს უბნის ინსპექტორების სამმართველოს და ხელვაჩაურის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1983 წელს დაბადებული ნოდარ ზ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და საქართველოში შემოტანის ბრალდებით სარფის საბაჟო გამშვებ პუნქტში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას 16 შეკვრად დაფასოებული 9,3664 გრ ნარკოტიკული ნივთიერება ამოიღეს, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით 2,5476 გრ ჰეროინს შეიცავს.
გამოძიება განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და საქართველოში განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონოდ შემოტანის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით და 262-ე მუხლის მე-4 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით).

The officers of Ajara Police Regional Main Division along with Khelvachauri police as a result of jointly conducted operative-searching and investigative activities detained Nodar Z. (DoB 1983) for illegal purchase and keeping drugs in especially large quantities and illegal transit to Georgia though Sarpi border checkpoint.
During the personal search police seized 16 packages of drug, which according to expertise contains 2,5476gr of heroin.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping drugs in especially large quantities and illegal transit to Georgia (article 260 III part, sub-paragraph A and article 262 IV part sub-paragraph A of the Criminal Code).