შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის აჭარის ა/რ სამმართველოს თანამშრომლებმა ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად 1977 წელს დაბადებული, რუსეთის ფედერაციის მოქალაქე კონსტანტინ ი. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით ბათუმში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის დროებითი საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას 6 პაკეტად დაფასოებული 13,248 გრ მეტამფეტამინი და 3 შეკვრად დაფასოებული 2,443 გრ მეთილენ-დიოქსი-მეტამფეტამინი ამოიღეს. დაკავებისას კონსტანტინ ი. ნარკოტიკული საშუალების ზემოქმედების ქვეშ იმყოფებოდა.

The officers of Ajara Department of Central Criminal Police Department of MIA as a result of operative-searching and investigative activities detained citizen of Russian Federation Konstantin I. (Dob 1977) in Batumi for illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities.
The law enforcers seized 6 packages of drug which contains 13,248 gr of amphetamine in the temporary place of residence of the detainee as well as 2,443 gr of methilo-dioxin-metamphetamine which was wrapped in 3 packages.
According to the drug test results Konstantine A. was under the drug influence in the moment of his detention.