• შსს-მ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებები ამოიღო
შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის მეორე მთავარი სამმართველოს პირველი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ- სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1980 წელს დაბადებული ვახტანგ ბ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ბრალდებით თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ვახტანგ ბ-ს პირადი ჩხრეკისას ამოიღეს: 28 აბი მოვარდისფრო, კუსტარული წესით დამზადებული 7,5 გრ ნარკოტიკული საშუალება, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით 0,0683 გრ მეტამფეტამინს და 0,4037 გრ ამფეტამინს შეიცავს; 20 აბი მოთეთრო, კუსტარულად დამზადებული 5,24 გრ ნარკოტიკული საშუალება, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით 0,515 გრ ამფეტამინის შეიცავს; 46 აბი ლურჯი ფერის, კუსტარული წესით დამზადებული 11,23 გრ ნარკოტიკული საშუალება, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით 3,0147 გრ ემ-დი-ემ-ეის – ე.წ. ექსტაზს შეიცავს; ასევე ამოღებულია 3,03 გრ გამომშრალი მარიხუანა.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ვახტანგ ბ-მ თურქეთში უკანონოდ შეიძინა ნარკოტიკული საშუალებები, რომელებიც უკანონოდ შეინახა, შემდეგ კი თურქეთიდან საქართველოში თბილისის საერთაშორისო აეროპორტის საკონტროლო გამშვები პუნქტის გავლით უკანონოდ შემოიტანა.
გამოძიება დიდი ოდენობით და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო შეძენა-შენახვის და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ფაქტებზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 262-ე მუხლის მე-2, მე-3 და მე-4 ნაწილების „ა“ ქვეპუნქტებით და 260-ე მუხლის მე-2 და მე-3 ნაწილების „ა“ ქვეპუნქტებით, რაც თავისუფლების უვადო აღკვეთას ითვალისწინებს).

The officers of Central Criminal Police Department as a result of operative-searching and investigative activities detained Vakhtang B (DoB 1980) for illegal import of drugs in especially large quantities on the territory of Georgia. The mentioned person was detained by the law enforcers at Tbilisi International Airport.
During the personal search of the detainee law enforcers seized 28 pills of handmade drug substance (7,5 gr which according to the expertise contains 0,0683gr of methamphetamine and 0,4037gr of amphetamine), 20 pills of handmade pills containing 0,515gr of amphetamine, 46 blue, handmade pills , containing 3,0147gr of MDMA- the so called ecstasy and dried marijuana leaves.
Investigation established that Vakhtang B. illegally purchased drugs, kept them and illegally imported them on the territory of Georgia through the airport.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and import of drugs on the territory of Georgia (article 262, II, III and IV parts, sub-paragraph A and article 260 II and III parts, sub-paragraph A of the Criminal Code). The committed crime envisages lifetime imprisonment.