• შსს-მ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის...
შსს-მ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით ერთი პირი დააკავა
შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპატამენტის სამეგრელო-ზემო სვანეთის სამხარეო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიების შედეგად, 1982 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ზაზა გ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით ზუგდიდის რაიონის სოფელ ცაისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, ბრალდებულის პირადი ჩხრეკისას, 7 შეკვრად დაფასოებული, 3,49002 გრ ნარკოტიკული საშუალება ამოიღეს, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით ჰეროინს შეიცავს. დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.

The officers of Samegrelo-Zemo Svaneti Regional Division of the Central Criminal Police Department as a result of the investigative activities held on the basis of the operative information detained previously convicted Zaza G. (DoB 1982) in Tsaishi village for illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities.
During the personal search of the detainee law enforcers seized 7 packages of the drug substance weighting 3,49002gr. According to expertise the substance contains heroin. Detainee has already pleaded guilty.