• შსს-მ განზრახ მკვლელობის საქმე ცხელ კვალზე გახსნა
შსს-ს მცხეთა-მთიანეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს და მცხეთის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ერთობლივად ჩატარებული სამძებრო-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1960 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი გიორგი ო. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით მცხეთის რაიონის სოფელ მუხრანში დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ალკოჰოლის ზემოქმედების ქვეშ მყოფმა ბრალდებულმა ოჯახური კონფლიქტის ნიადაგზე, ურთიერთშელაპარაკებისას, სანადირო თოფიდან გასროლით დაჭრა მეუღლე, შვილი და რძალი. მეუღლე – 1966 წელს დაბადებული ხარულა კ. მიყენებული ჭრილობის შედეგად ადგილზე გარდაიცვალა, რძალი – 1992 წელს დაბადებული ეკა ტ. საავადმყოფოში მიყვანის შემდეგ გარდაიცვალა, ხოლო დაჭრილი შვილი – 1987 წელს დაბადებული შალვა ო. საავადმყოფოში მოათავსეს. მის სიცოცხლეს საფრთხე არ ემუქრება.
გამოძიება დამამძიმებელ გარემოებებში ჩადენილ განზრახ მკვლელობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსსკ-ის 109-ე მუხლით).

The officers of Mtskheta-Mtianeti regional Main Division along with Mtskheta police division, as a result of investigative-searching activities detained previously convicted Giorgi O. (DoB 1960) in Mukhrani village for premeditated murder.
Investigation established that detainee, being under the alcohol influence wounded his son, wife and his daughter-in-law on the basis of domestic conflict with the hunting. Detainee’s wife Kharula K. (DoB 1966) diet at the place of crime due to the received injuries, while daughter-in-law Eka T. (DoB 1992) diet after she was transferred to the hospital. Giorgi O’s son is currently undergoing treatment at the hospital and his life is no longer in danger.