შინაგან საქმეთა სამინისტროს ვაკე-საბურთალოს სამმართველოს მეორე განყოფილების თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1992 წელს დაბადებული ნიკოლოზ ნ. ყაჩაღობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა თბილისში, ვაჟა-ფშაველას გამზირზე მდებარე „ჯი-პი-სი“–ის აფთიაქი დააყაჩაღა, საიდანაც დანის მუქარით 500 ლარი გაიტაცა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. სამართალდამცველებმა ნიკოლოზ ნ. დანაშაულის ჩადენიდან რამდენიმე წუთში დააკავეს. გატაცებული თანხის ნაწილი პოლიციამ ნივთმტკიცებად ამოიღო.

The officers of Vake-Saburtalo police division of the Ministry of Internal Affairs as a result of immediate operative-searching and investigative activities detained Nikoloz N. (DoB 1992) for armed robbery.
Investigation established that detainee committed armed robbery at GPC drug store located on Vazha Pshavela Avenue and appropriated 500 Gel after which he fled from the place of crime. Law enforcers managed to detain Nikoloz N. in few minutes after the crime took place. Part of the appropriated sun was seized by police as evidence.
Investigation is in progress on the fact of armed robbery, article 179. I part of the Criminal Code.