• შსს-მ გურიაში იარაღი და საბრძოლო მასალა ამოიღო
შსს-ს გურიის სამხარეო მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1967 წელს დაბადებული გივი ჩ. ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ბრალდებით ჩოხატაურში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ჩოხატაურის რაიონის სოფელ ჯვარცმაში, დაკავებულის საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას არარეგისტრირებული გლუვლულიანი სანადირო თოფი, ხოლო ეზოს ჩხრეკისას სხვადასხვა ტიპის ყუმბარმტყორცნი და ყუმბარები: „ერ-პე-გე 7“-ის ტიპის 1 ცალი მრავალჯერადი ტანკსაწინააღმდეგო ყუმბარმტყორცნი, „ერ-პე-გე 22“-ის ტიპის 1 ცალი ტანკსაწინააღმდეგო ერთჯერადი ყუმბარმტყორცნი, „ერ-პე-გე 7“-ის ტიპის ტანკსაწინააღმდეგო მრავალჯერადი ყუმბარმტყორცნის „ო-ეფ-ჯე“-ს ტიპის 1 გასროლა და „ერ-პე-გე 7“-ის ტიპის ტანკსაწინააღმდეგო მრავალჯერადი ყუმბარმტყორცნის „პე-გე-7“-ის ტიპის 1 გასროლა ამოიღეს. დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.

• Firearms and ammunition seized by MIA
The officers of Guria Regional Main Division as a result of searching and investigative activities held on the basis of operative information detained Givi Ch. (DoB 1967) in Chokhatauri for illegal purchase and keeping of firearms and ammunition.
During the searching activities held in the detainee’s house located in Jvartsma village law enforcers seized a hunting rifle. In addition police also seized: one RPG-22 type grenade launcher, two anti-tank RPG-7 type missiles as a result of searching activities held in the detainee’s orchard. Detainee has already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of for illegal purchase and keeping of firearms and ammunition, article 236, I prt of the Criminal Code.