• შსს-მ ჰეროინი, კოკაინი და მეტადონი ამოიღო
შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული სამძებრო-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1969 წელს დაბადებული ემზარ ნ. ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ბრალდებით თბილისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას 2,5726 გრ ნარკოტიკული საშუალება მეტადონი, 0,4755 გრ კოკაინი და 0,4583 გრ ჰეროინი ამოიღეს. ნარკოლოგიური შემოწმებისას ბრალდებულს მეტადონისა და კოკაინის მოხმარების ფაქტი დაუდგინდა.
გამოძიება ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და ნარკოტიკული საშუალების საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის მე-6 და 262-ე მუხლის მე-4 ნაწილით).

The officers of Main Division for Illegal Circulation of Narcotics of Central Criminal Police Department of MIA as a result of searching and investigative activities based on operative information detained Emzar N. (DoB 1969) for illegal purchase, keeping and illegal transit of drugs to Georgia in Tbilisi.
As a result of personal search of the detainee, law enforcers seized 2,5726 gr. of Methadone, 0,4755 gr. of Cocaine and 0,4583 gr. of Heroin. Drug test revealed that the detainee is a consumer of Methadone and Cocaine.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and illegal transit of drugs to Georgia. (Article 260, part VI and article 262, part IV of the Criminal Code of Georgia.