• შსს-მ იარაღის უკანონო შეძენა–შენახვისა და ტარებისთვის ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის სამხარეო მთავარი სამმართველოს გარდაბნის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული სამძებრო-საგამოძიებო ღონისძიების შედეგად, ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა–შენახვის და ტარების ბრალდებით, 1991 წელს დაბადებული გიორგი ქ. დააკავეს.
სამართალდამცავებმა გიორგი ქ. გარდაბნის რაიონის სოფელ ნაგების ტერიტორიაზე იმ დროს დააკავეს, როცა ის თანასოფლელის კუთვნილი ავტომანქანით მიმალვას და ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღის გადაგდებას ცდილობდა.
დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას ამოღებულია კალაშნიკოვის სისტემის ავტომატი, 1 მჭიდი და მასში მოთავსებული 21 საბრძოლო ვაზნა.
გიორგი ქ. ჩადენილ დანაშაულს აღიარებს.
გამოძიება ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა–შენახვაის და ტარების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 236–ე მუხლის 1-ლი და მე-2 ნაწილებით).

The officers of Gardabani police division of Kvemo Kartli Regional Main Division, as a result of searching and investigative activities held on the basis of operative information detained Giorgi Q. (DoB 1991) for illegal purchase and keeping of firearms.
Law enforcers detained Giorgi Q. on the territory of Nagebi village in the attempt to flee with the vehicle of co-villager in order to get rid of the illegal weapon.
During the personal search of the detainee law enforcers seized Kalashnikov automatic weapon with one magazine and 21 bullets.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of firearms, article 236, I and II parts of the Criminal Code.