• შსს-მ კახეთში მომხდარი სტიქიის შედეგად დაზარალებული მოსახლეობის სამაშველო ღონისძ...
შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს მეხანძრე-მაშველები სააგენტოს უფროს ზვიად ქაწაშვილის ხელმძღვანელობით და კახეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს თანამშრომლები კახეთის რეგიონში მომხდარი სტიქიის შედეგად დაზარალებული მოსახლეობის სამაშველო ღონისძიებებს რამდენიმე რაიონში მთელი ღამის განმავლობაში ახორციელებდნენ.
გადაუდებელი დახმარების ოპერატიული მართვის ცენტრ „112“-ში შევიდა შეტყობინება კახეთში უხვი ნალექის მოსვლის შესახებ. შეტყობინების მიღებისთანავე მობილიზებული იყო საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს კახეთის ყველა სამაშველო განყოფილება, თბილისიდან დამატებით გაიგზავნა ათი სახანძრო-სამაშველო ჯგუფი.
ყვარლის რაიონში მოსულმა უხვმა ნალექმა, სეტყვამ და ძლიერმა ქარმა ავტომობილები და სახლების სახურავები დააზიანა, ლაგოდეხის რაიონში საცხოვრებელი სახლების სარდაფები დაიტბორა, ახმეტის რაიონში კი ჩამოწოლილი მეწყერის გამო გზის სავალი ნაწილი ჩაიხერგა.
შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს მაშველ-მეხანძრეები და კახეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს თანამშრომლები გზის გაწმენდით და დატბორილი სარდაფებიდან წყლის ამოტუმბვით სამუშაოებს მთელი ღამის განმავლობაში ახორციელებდნენ.

• MIA implemented rescue activities of Kakheti population affected as a result of ...
MIA implemented rescue activities of Kakheti population affected as a result of the natural disaster
The officers of Emergency Situations Management Agency of the Ministry of Internal Affairs and Kakheti Regional Main Division rescue activities were held in several regions of Kakheti population affected as a result of the natural disaster.
Operative Response Center “112” received information on heavy rains in Kakheti region. As soon as the report was received all regional units of Emergency Situations Management Agency were mobilized and 10 additional firefighting brigades were sent from Tbilisi.
Heavy rain in Kvareli and hail damaged roofs and vehicles, in Lagodekhi region house basements were flooded as a result of the rain, while in Akhmeta region landslide blocked that highway.
Rescuers of Emergency Situations Management Agency along with officers of Kakheti Regional Main Division have been conducting road clean-up works and pumped water from the basements all night long.