• შსს-მ კასპის რაიონში მომხდარი ყაჩაღობის ფაქტი გახსნა
შსს-ს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის კასპის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, 1985 წელს დაბადებული გ.გ. ყაჩაღობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ დანით შეიარაღებული ბრალდებული კასპის რაიონის სოფელ გარიყულაში, ასაკოვან ქალბატონს თავის საცხოვრებელ სახლში თავს დაესხა და ფული მოსთხოვა, თუმცა გ.გ.-მ მოთხოვნილი თანხის წაღება ვერ მოახერხა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა ბრალდებული ცხელ კვალზე, მომხდარიდან რამდენიმე საათში დააკავეს. პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ნივთმტკიცებად ამოიღო. დაკავებული ჩადენილ დანაშაულს აღიარებს.

The officers of Shida Kartli police department as a result of operative-searching activities detained G.G. (DoB 1985) for armed robbery.
Investigation established that armed with knife, detainee assaulted elderly woman in her own house located in Garikula village and demanded cash, however he didn’t manage to appropriated the sum and fled from the crime scene.
Law enforcers managed to detain G.G. as a result of immediate activities, just several hours after the assault. The weapon of crime has been seized by the law enforcers as evidence. Detainee has already pleaded guilty.